Sözcü Plus Giriş

Endonezya’daki tsunamide ölenlerin sayısı 832’ye yükseldi

Endonezya Ulusal Afet Ajansı Yönetimi (BNPB) Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, deprem ve ardından oluşan tsunaminin olumsuz etkilediği bölgede 832 kişinin öldüğünü, 29 kişinin de kayıp olduğunu açıkladı.

00:40 -

Donggala ve Palu bölgesinde 16 bin 732 kişinin 24 noktada güvenli alanlara yerleştirildiğini belirten Nugroho, battaniye, içme suyu ve gıda acil ihtiyaçların karşılanmaya çalışıldığını ve yardım çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade etti.

Ülke tsunami sonrası felaketi yaşıyor. DHA

Ülke tsunami sonrası felaketi yaşıyor. AA

Deprem ve tsunami nedeniyle 832 kişinin yaşamını yitirdiği bilgisinin bölgedeki hastanelerden alındığını söyleyen Nugroho, depremde yaralanan 540 kişinin de tedavisinin sürdüğünü aktardı.

İLGİLİ HABEREndonezya'da deprem! 7,7 şiddetindeki deprem sonrası tsunami oluştuEndonezya'da deprem! 7,7 şiddetindeki deprem sonrası tsunami oluştu

ARTÇI SARSINTILAR HALKI KORKUTUYOR

Deprem sonrası bölgede şu ana kadar 131 artçı sarsıntı yaşandı. Depremde yıkımın yaşandığı ve tsunaminin etkilediği geniş bir alanda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan, Palu'daki Mutiara SIS Al-Jufrie Havalimanı'ndaki hava trafik kontrol merkezi çalışanının, deprem anında bir yolcu uçağının pistten ayrılmasını beklerken çatısı çöken binadan atladıktan sonra yaralı olarak kaldırıldığı hastanede öldüğü açıklandı.

Depremde uçuş pistinin 500 metrelik kısmının zarar görmesiyle hizmet veremeyen havalimanının da halen uçuşlara kapalı olduğu bildirildi. kişi ölmüştü. AA

Son güncelleme: 09:56 30.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more