İngiliz Bakan Boris Johnson telefonda 18 dakika işletildi

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, kendini Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan olarak tanıtan bir kişi tarafından İngiliz Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın işletildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bakan işletildiğini anladı ve görüşmeyi sonlandırdı. Biz de kontrol ettik ve telefon şakası olduğunu hemen anladık" bilgisine yer verildi.

İngiliz Bakan Boris Johnson telefonda 18 dakika işletildi

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın telefonda kendini Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan olarak tanıtan bir kişi tarafından işletildiği ortaya çıktı.

BAKANLIK: HEMEN ANLADIK

Ermenistan'ın yeni Başbakanı Paşinyan'dan ilk Türkiye mesajı İlginizi Çekebilir Ermenistan'ın yeni Başbakanı Paşinyan'dan ilk Türkiye mesajı

Konuyla ilgili İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Boris Johnson'un telefonda kendisini Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan olarak tanıtan bir kişi ile 18 dakika boyunca telefonda görüştüğünü duyurdu. Açıklamada, “Bakan işletildiğini anladı ve görüşmeyi sonlandırdı. Biz de kontrol ettik ve telefon şakası olduğunu hemen anladık.” denildi.

Bakanlık açıklamasında, “Salisbury ve Suriye’de kimyasal silah kullanımı ile Ermenistan’daki son olaylar ciddi meseleler. Bu çocukça hareketler, arayanın ve arkasındakilerin ciddiyetsizliğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

İLK DEFA OLMUYOR 

Telefon dolandırıcıları profesöre evini sattırdılar! İlginizi Çekebilir Telefon dolandırıcıları profesöre evini sattırdılar!

Dönemin İngiltere Başbakanı David Cameron’a 2015’te telefonda kendini İngiliz hükümetine bağlı dijital iletişim ve istihbarat kurumunun (GCHQ) direktörü Robert Hannigan olarak tanıtan bir kişinin Başbakanı işletmesi üzerine, güvenlik yöntemlerinin gözden geçirildiği duyurulmuştu.

İngiltere Başbakanlığı daha önce de telefon şakasının kurbanı olmuştu. Radyo sunucusu Steve Pen, 1998’de, dönemin Muhafazakar Parti lideri William Hague olduğunu iddia ederek, dönemin Başbakanı Tony Blair’la görüşmüştü. Bunun üzerine, Başbakanlık santrali “Tony ile görüşmek istiyorum” diyen binlerce kişinin telefonuna maruz kalmıştı. AA