Sözcü Plus Giriş

İsrail’den Gazze’deki barışçıl göstericilere hava saldırısı

İsrail ordusu, Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinlikleri kapsamında Gazze sınırında barışçıl gösteri düzenleyen Filistinlilere hava saldırısı düzenledi.

23:59 -
İsrail’den Gazze’deki barışçıl göstericilere hava saldırısı

Gazze sınırında yer alan Şucaiyye Mahallesi’nin doğusundaki Melleke bölgesinde Filistinli gençlerin gösteri için toplandığı yere, İsrail ordusuna bağlı bir savaş uçağı hava saldırısı düzenledi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

İLGİLİ HABERİsrail-Filistin arasında yıkım gerginliği... Sembol köyde sıcak saatlerİsrail-Filistin arasında yıkım gerginliği... Sembol köyde sıcak saatler

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, bir askeri uçağın, Gazze’den sınırın İsrail tarafındaki beldelere yanan uçurtma ve balon gönderdiği iddia edilen gruba saldırı düzenlediği aktarıldı.

180’DEN FAZLA FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Filistinliler, 30 Mart’tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail sınırında “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adıyla barışçıl eylemler düzenliyor. İsrail askerleri, “sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006’dan beri Gazze’ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını” talep eden sivillerin üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor. İsrail askerlerinin 30 Mart’tan bu yana devam eden barışçıl gösterilere müdahalesinde 180’den fazla Filistinli hayatını kaybetti. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more