Sözcü Plus Giriş

Köpek sahiplerini korkutan araştırma: Renklere dikkat edin

Avustralya'da yapılan bir araştırma herkesin sevgilisi labrador cinsi köpekler hakkında ilginç sonuçlar ortaya çıkardı... Sydney Üniversitesi'nde görevli uzmanlar 33.000 evcil hayvanı inceledikten sonra labradorların yaşam sürelerini hesapladı ve renklerine göre ömürlerinin kısalıp uzayabildiğini duyurdu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 13:11, 22/10/2018
Köpek sahiplerini korkutan araştırma: Renklere dikkat edin

İnsanın en sadık dostu olan köpekler hakkında ilginç bir araştırma yapıldı… Avustralya’nın önde gelen eğitim kurumlarından Sydney Üniversitesi’nde görevli bilim insanları 33.000 labrador cinsi köpeği inceleyerek köpeklerin renkleriyle ömürleri hakkında bir bağlantı buldu.

İngiltere’de yaşayan köpekler üzerinde yapılan araştırmada kahverengi labrador cinsi köpeklerin beslenme ve cilt konusunda sık sık sorunlar yaşadığı ortaya çıktı. Araştırmada siyah ve beyaz / sarı renkli labrador cinsi köpeklerin ortalama 12.1 yıl daha fazla yaşadığını dile getiren uzmanlar, “Kahverengi (ya da çikolata renkli) köpeklerin ortalama yaşam süresi 10.7 yıl. Diğer renge sahip köpekler yüzde 10 daha uzun yaşarken araştırmayı yöneten Profesör Paul McGreevey, “Kahverengi köpeklerin kulaklarında iltihap olması oranı iki kat daha fazla. Cilt üzerinde iltihaplanma oranı da 4 kat daha fazla” dedi.

Yayınlanma Tarihi:13:08,