Mağaradan kurtarılan çocuklar keşiş oldu

Tayland'da mahsur kaldıkları mağaradan 18 gün sonra büyük bir operasyonla kurtarılan çocuk futbol takımı ile antrenörleri, bir Budist tapınağında törenle keşişliğe adım attı.

Mağaradan kurtarılan çocuklar keşiş oldu

Tayland’da bir Budist tapınağında düzenlenen törenle mağaradan kurtarılan çocuk futbol takımının 11 üyesi ve 25 yaşındaki antrenörü keşiş ilan edildi.

Yaşları 11-16 arasında değişen takım üyelerinin 12’ncisi, Budist olmadığı için törene katılmadı. Tören, Tham Luang Nang Non mağarasının bulunduğu Chiang Rai bölgesinde Vat Bara Dui Tong tapınağında düzenlendi.

Saçlarını kazıtan ve turuncu keşiş elbisesine bürünen çocuklar, törende davetliler ve resmi yetkililerle birlikte dua etti.

Budizm öğretilerine göre, çocuklarla antrenörün rahip olabilmesi için 9 gün boyunca tapınakta kalarak, Budist rahiplerin gözetiminde bir takım dini ritüelleri yerine getirmesi gerekiyor.

Törenin ardından bölgedeki farklı tapınaklara dağılan çocuklar, 4 Ağustos'a kadar ‘ruhlarını temizlemek için’ meditasyon yapacak, dua edecek ve günlük işlere yardımcı olacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...