Sözcü Plus Giriş

Almanya’da Türk aile evlerinde ölü bulundu

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinin Esslingen kentinde 4 kişilik Türk aile, evlerinde korbonmonoksit zehirlenmesinden can verdi.

Ali GÜLEN
Güncellenme: 11:57, 07/02/2018
Almanya’da Türk aile evlerinde ölü bulundu

Kendilerine dün saat 12.00 sıralarında gelen telefondan sonra olay yerine giden polis, gaz maskesiyle girdiği evde, Trabzonlu Turgay Öztürk (29), eşi Filiz Öztürk (29) ile Mert (4) ve Minel (3) adındaki çocuklarının cesetlerini buldu.

Turgay Öztürk, Karadeniz kültürü ile büyümüstü ve bir Trabzon asigiydi.

Turgay Öztürk, Karadeniz kültürü ile büyümüştü ve bir Trabzon aşığıydı.

Reutlingen Polisi’nden yapılan yazılı açıklamada da Obertürkheim Caddesi’nde meydana gelen olayda ilk belirlemelere göre ailenin karbonmonoksit gazından zehirlendiğinin belirlendiği ifade edildi.

Murat Öztürk, eşi Filiz, oğlu Mert ve kızı Minel ile birlikte...

Turgay Öztürk, eşi Filiz, oğlu Mert ve kızı Minel ile birlikte… Öte yandan yarın Öztürk ailesinin küçük oğlu Mert’in doğum günü olduğu öğrenildi.

Eve getirilen cihazların da karbonmonoksit alarmı verdiği vurgulandı.
resimid_4556836

 

ANNE, CESEDİ GÖRÜP POLİSİ ARADI

Turgay Öztürk’ün annesinin, pazar akşamı oğlunu aradığı; cevap alamadığı, pazartesi sabah da cevap alamayınca eve gittiği öğrenildi.

Foto: Ali Gülen

Pazartesi günü saat 12.00 sıralarında kapının zilini çalan ve açan olmayınca pencereden bakan anne, yerde yatan iki kişiyi gördü ve polise haber verdi.

Foto: Ali Gülen

Kurtarma ekiplerinin olay yerine geldiğinde karbonmonoksit cihazlarının uyarı verdiği ifade edilen açıklamada, karbonmonoksit değerlerinin yüksek olması sebebiyle itfaiyecilerin maske takarak eve girdiği ifade edildi.

 

ALMANYA'NIN ESSLİNGEN KENTİNDE DÖRT KİŞİLİK TÜRK AİLENİN ÖLÜ BULUNMALARI ÜZERİNE STUTTGART BAŞKONSOLOSU AHMET AKINTI OLAY YERİNE GELEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.

ALMANYA’NIN ESSLİNGEN KENTİNDE DÖRT KİŞİLİK TÜRK AİLENİN ÖLÜ BULUNMALARI ÜZERİNE STUTTGART BAŞKONSOLOSU AHMET AKINTI OLAY YERİNE GELEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.

BAŞKONSOLOS OLAY YERİNDE

Bir ailenin yok olduğu olayla ilgili soruşturmanın sürdürdüğü öğrenildi. Soruşturmanın önümüzdeki hafta sonundan önce bitmeyeceği, ancak herhangi bir sabotaj şüphesinin bulunmadığı ifade edildi.

Foto: Ali Gülen

Öte yandan Türkiye’nin Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı da olaya ilişkin bilgi almak ve yakınlarına başsağlığı dilemek amacıyla olay yerine gitti.

Foto: Ali Gülen

Akıntı’nın aile yakınlarıyla görüşerek kendilerine başsağlığı dilediği öğrenildi.Evin yakınlarında bir de taziye çadırı kuruldu.

 

resimid_4557072
Yayınlanma Tarihi:17:52,