Sözcü Plus Giriş

Almanya’dan flaş Kaşıkçı hamlesi!

Almanya, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla ilgili flaş bir hamlede bulundu. Dışişleri Bakanı Heiko Mass'ın yaptığı açıklamaya göre, Kaşıkçı cinayetinde adı geçen 18 şüpheliye seyahat yasağı uygulanacak.

Sozcu.com.tr
13:40 -
Almanya’dan flaş Kaşıkçı hamlesi!

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, AB Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere bulunduğu Brüksel’de Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklamalar yaptı.

Maas, cinayetle bağlantılı olabileceği şüphesiyle 18 Suudi Arabistan vatandaşına seyahat yasağı getirildiğini açıkladı. Söz konusu kişilerin Almanya’ya girişi yasaklandı.

Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın listede yer almadığına dikkat çekildi. Maas, Alman hükümetinin Kaşıkçı konusunda Fransa ve İngiltere ile yakın irtibatta olduğunu ve bu konuda başka adımlar da atılabileceğini ifade etti.

Bakan, “Bizim açımızdan bu olayın aydınlatılması konusunda ortada yanıttan fazla soru var” dedi. Bunun hem olayın kendisini hem de olayın arkasındaki azmettiriciler için geçerli olduğunu belirten Bakan, “Avrupa Birliği içerisinde bu olayla ilgili olarak yakın bir temas halindeyiz” dedi.

Son güncelleme: 12:11 21.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more