Reklamsız Sözcü

NATO’dan Suriye operasyonuna destek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO üyesi 29 ülkenin Büyükelçileri'yle Brüksel'de gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulunmak üzeri basın konferasnı düzenledi. NATO Genel sekreteri Jens Stoltenberg, ABD ve müttefiklerinin gerçekleştirdikleri operasyona destek verdiklerini söyledi. Kimyasal silah kullanımı ile alakalı yasaların çiğnenmemesi gerektiğini söyleyen Stoltenberg, Guta’da yaşanan kimyasal silah saldırısını kınadı.

19:13 -
NATO’dan Suriye operasyonuna destek

Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve İngiltere NATO’yu Suriye’de kimyasal silah kullanımını durdurmak için yapılacak saldırılar konusunda bilgilendirmek için toplantıya çağırdı. Toplantının ardından NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Kimyasal saldırı Suriye tarafından gerçekleşrilmiştir. Dün akşam gerçekleştirilen saldırılar Suriye’nin yeniden kimyasal saldırı gerçekleştirmesini engellemek için yapıldı” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERRusya Dışişleri'nden Suriye bombardımanına ilişkin son dakika açıklamaRusya Dışişleri'nden Suriye bombardımanına ilişkin son dakika açıklama

NATO üyesi üç ülkenin ortak şekilde düzenlediği operasyon sonucunda ondan fazla hedef imha edilmişti. Genel Sekreter ayrıca bu tür kimyasal silah kullanılan saldırılara asla tölerans gösterilmeyeceğini ve kimyasal silah kullanımının hiçbir zaman normalleştirilemeyeceğini söyledi.

İLGİLİ HABERPentagon'dan son dakika Suriye açıklaması: Yıllar sürecekPentagon'dan son dakika Suriye açıklaması: Yıllar sürecek

NATO SALDIRILARA DAHİL OLMADI

Açıklamada NATO üyesi üç ülkenin saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilirken, Suriye’ye düzenlenen hava saldırılarının NATO çatısı altında planlanmadığı ve saldırılarda herhangi bir NATO gücünün kullanılmadığı açıklandı.

 

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:08 22.04.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more