Sözcü Plus Giriş

Teslim olmuştu, suçlamaları reddetti

ABD'de taciz ve tecavüz suçlamaları yöneltilen yapımcı Harvey Weinstein, New York'ta mahkemeye çıktı ve hakkındaki suçlamaları reddetti.

Güncellenme: 08:30, 06/06/2018
Teslim olmuştu, suçlamaları reddetti

Weinstein’ın avukatı Benjamin Brafman, New York’ta görülen duruşmada, müvekkilinin ismini temize çıkarma konusunda kararlı olduğunu söyledi.

Brafman, müvekkili Weinstein’in hakkındaki tecavüz suçlamalarını reddettiğini belirterek, bu suçlamaların ‘saçmalık’ olduğunu iddia etti.

1 MİLYON DOLARLA SERBEST

Hakkındaki suçlamalar nedeniyle New York’ta geçen hafta polise teslim olduktan sonra gözaltına alınan 66 yaşındaki Amerikalı yapımcı Weinstein, 1 milyon dolar kefaletle serbest bırakılmıştı.

Yapımcı Weinstein’i taciz ya da tecavüzle suçlayanlar arasında Kate Beckinsale, Gwyneth Paltrow ve Angelina Jolie gibi tanınmış oyuncular bulunuyor.

ABD’li film yapımcısı Harvey Weinstein ve aktör Kevin Spacey’in adının karıştığı taciz iddiaları, geçen yıl sonunda Hollywood’u sarsmıştı. Aralarında ünlü aktrislerin de bulunduğu çok sayıda kadının cinsel taciz suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Weinstein, erkek kardeşi Robert ile kurduğu film şirketinden çıkarılmış ve yapımcının Hollywood Film Akademisi ile ilişiği kesilmişti.