Sözcü Plus Giriş

Trump’ın temsilcisi Barzani ile görüştü!

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile ABD Başkanı Donald Trump'ın terör örgütü IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Suriye'nin son siyasi ve güvenlik durumunu görüştü.

22:04 -
Trump’ın temsilcisi Barzani ile görüştü!

Kürdistan Demokrat Partisi Başkanı Barzani‘nin resmi internet sayfasından yapılan açıklamaya göre, Barzani ile McGurk başkanlığındaki bir heyet, eski IKBY liderinin Erbil’in Salahaddin kasabasındaki konutunda basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, konuk heyet Suriye’nin son siyasi ve güvenlik durumu başta olmak üzere IŞİD ile mücadele ve ABD’nin Suriye'deki stratejisi hakkında bilgi verdi. Barzani de Kürtlerin Suriye’deki geleceğinden endişelerini dile getirdi, bu konudaki risklere karşı fikirlerini paylaştı.

İLGİLİ HABERABD'li komutandan skandal paylaşım! Türk askerine terörist dediABD'li komutandan skandal paylaşım! Türk askerine terörist dedi

ABD öncülüğündeki IŞİD ile Mücadele Koalisyonu temsilcilerinden William Roebuck, ABD’nin Bağdat Büyükelçisi Doaglas Silliman ve ABD’nin Erbil Başkonsolosu Stave Fagin de kabulde hazır bulundu. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more