Sozcu.com.tr ulaştı, Continental skandal videoyu yayından kaldırdı

Almanya'nın dünyaca ünlü markası Continental, skandal bir videoya imza attı. Türkiye'de de faaliyet gösteren markanın Almanca tanıtım sitesinde yayınlanan videoda Türkiye resmen haritadan silindi ve Akdeniz'de adeta sulara gömüldü. Markanın bu videosu sosyal medyada tartışma yarattı. Sozcu.com.tr'nin ulaştığı Continental şirketi özür diledi, videoyu yayından kaldırdı.

Sozcu.com.tr ulaştı, Continental skandal videoyu yayından kaldırdı

Almanya-Türkiye hattında geçtiğimiz yıldan beri gergin olan ilişki bugün yeni bir video ile farklı bir boyuta taşındı. Almanya’nın önde gelen otomotiv markalarından Continental’in resmi internet sitesinde yer alan bir video büyük tepki çekti.

 

Videonun özellikle sosyal medya üzerinde tepki çekmesinin sebebi ise Continental’in Almanca sitesinde yer alan bir tanıtım videosu. Markanın Powertrain hizmetinin uygulandığı ülkeleri anlattığı ve marka felsefesini izleyiciye aktardığı videoda Avrupa ve Ortadoğu bölümü geldiğinde kocaman bir Akdeniz ortaya çıkıyor.

sont

Videoda Türkiye adeta silinirken Kıbrıs’ın olması dikkat çekti. Marka sosyal medyada büyük bir tartışma yarattı.

Sozcu.com.tr’nin ulaştığı Continental’den yapılan açıklamada haberimiz üzerine durumun fark edildiği ve videonun yayından kaldırıldığı belirtildi.

ŞİRKET ÖZÜR DİLEDİ

Continental’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. Tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz. Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. Derin üzüntü içerisindeyiz. Tüm kamuoyundan özür dileriz.

Öte yandan Continental’in Powertrain departmanındaki Kurumsal İletişim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Anne-Kathrin Brau sozcu.com.tr’ye konuştu. Brau, sosyal medya aracılığıyla bu durumun farkına vardıklarını ve olayın farkına vardıktan sonra videoyu kaldırdıklarını açıkladı.

Marka tepkiler üzerine internet sitesinden videoyu kaldırdı.

Marka tepkiler üzerine internet sitesinden videoyu kaldırdı.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...