Yok böyle sürpriz… Arabayı durdurdular ve…

İngiltere'de lise balosuna kimseyi davet edemeyen otizmli genç, yola çıktığı sırada gelen sürprizle hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadı.

Yok böyle sürpriz… Arabayı durdurdular ve…

İngiltere’nin West Midlands bölgesinde yaşayan 16 yaşındaki Brodie Smith, okulunun yıl sonu balosuna davet edecek kimseyi bulamadı. 8 yaşında otizm teşhisi konulan Smith, sosyal hayatta yaşadığı problemler nedeniyle arkadaş edinmekte zorluk çekiyordu.

Takım elbisesini giyen ve balo salonuna doğru yola çıkan Smith, yolda tek başına yürüdüğü sırada yanında bir araba durdu. Aynı okulda olduğu 5 kız, Smith’i arabalarına davet ederek baloya doğru yola koyuldu.

Gece boyunca Smith’i yalnız bırakmayan kızlar, onunla fotoğraflar çektirdi. Oğlunun baloda nasıl zaman geçirdiği konusunda endişelenen Dianne Smith, oğlunun eve mutlu dönmesiyle sevince boğuldu.

Brodie'yle baloya giden kızlar.

Brodie’yle baloya giden kızlar.

Ertesi gün mail adresini kontrol eden kadın, oğluyla baloya giden kızların e-postasıyla karşılaştı. Kızlar, Brodie’ye baloda eşlik ettiklerini anlatırken, beraber çektirdikleri fotoğrafları da gönderdi.

Fotoğraflar ve Brodie’nin hikayesi sosyal medyada büyük ilgi toplarken, anne Smith, “Brodie’nin dersleri çok iyi ve üniversiteye gidecek. Her zaman utangaç bir çocuktu ve bu nedenle kimseyi baloya davet edememişti. Kızların ona eşlik etmesi çok güzel” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...