Sözcü Plus Giriş

2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman? DHBT sınavına kimler katılabilir?

KPSS ön lisans oturumu sonuçlarınını açıklanmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde görev almak isteyen memur adayları gözlerini 2018-Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavına çevirdi. Uzun süredir sınava hazırlanan adaylar sınavın yapılacağı tarihi merak ediyor. Peki, 2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman?

20:41 -
2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman? DHBT sınavına kimler katılabilir?

Diyanet İşleri bünyesinde görev almak isteyen memur adayları için gerçekleştirilen DHBT 2018 sınavı için kısa bir süre kaldı. Geçtiğimiz ay, 17 Ekim’de başvuruları sona eren sınav için “DHBT ne zaman” aramalarını sıklaştıran vatandaşlar, tarihi öğrenmek istiyor. İşte, KPSS DHBT sınavı detayları…

2018 KPSS DHBT SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzda yer alan bilgilere göre; DHBT sınavı 9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınavın sonuçları ise 04 Ocak 2019 tarihinde erişime açılacak. Bu sınavın başvurusu 09 Ekim 2018’de başlayıp 17 Ekim 2018’de sona ermişti. Geç başvuru süreci ise 1 Kasım’da tamamlanmıştı.

DHBT SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında kullanılacak puanların hesaplanmasında, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri sonuçları da kullanılacaktır. Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerden DHBT'ye lisans düzeyinde katılacak olanların KPSS'nin Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna ve lisans düzeyinde Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları zorunludur.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more