Sözcü Plus Giriş

AÖL sınav yerleri için gözler MEB’de… Açık Lise sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖL sınav giriş yerlerinin belli olacağı gün için geri sayım başladı. Binlerce öğrencinin gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrilmiş durumda. AÖL sınav yerleri açıklaması için binlerce bekleyiş içinde. Milli Eğitim Bakanlığı'nın tarafından yapılacak açıklama büyük önem taşıyor. AÖL sınavları 8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek, peki AÖL sınav giriş yerleri belli oldu mu? AÖL sınav giriş belgesi detayları haberimizde...

11:03 -
AÖL sınav yerleri için gözler MEB’de… Açık Lise sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖL sınav giriş belgelerini öğrenci girişi ile alacak öğrenciler, 8-9 Aralık tarihinde sınava girecek. AÖL sınav giriş yerleri için Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden yapılacak açıklama bekleniyor. AÖL sınavları, giriş belgesiyle sorgulanmaya devam ediliyor. Bu çerçevede Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi II. Dönem Sınav Giriş Yerlerinin İnternette yayınlanması için tarih olarak bugün öngörülüyor. AÖL sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri yayınlandığı andan itibaren aşağıdaki linkten erişilebilir olacak…

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ

SINAV GİRİŞ BELGESİNİN ALINMASI

  • Sınava Giriş Belgeleri “www.aol.meb.gov.tr” resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.
  • Sınav Giriş Belgesi fotoğrafsız ise, öğrencinin sınav esnasında herhangi bir mağduriyet yaşamaması için, sınav öncesinde fotoğrafının sisteme irtibat bürolarınca eklenmesi ve fotoğraflı giriş belgesinin alınması gerekmektedir.
  • Öğrencilerin adreslerine herhangi bir sınav evrakı gönderilmemektedir.
  • Sınav Giriş Belgesindeki bilgiler ile açıklamaları dikkatlice okuyunuz.
  • Sınav Giriş Belgenizde belirtilen okul ve salonda sınava girmeniz gerektiğini unutmayınız.
  • Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.

Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler:

  • Mutlaka fotoğraflı Nüfus Cüzdanı , pasaport veya ehliyet belgelerinden biri.
  • Sistem üzerinden alınan fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi.
  • Kurşun kalem ve silgi.

Dikkat: Adayların, her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, cep telefonu, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth, kulaklık ve benzeri cihazları ile sınava girmeleri yasaktır.

kpss sinav-iha-880


AÖL NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Film Radyo ve televizyonla Eğitim başkanlığı ile Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03.04.1998 tarih ve 4359 sayılı kanunla hizmetlerini Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında toplamıştır. Açık Öğretim Lisesi 3 Nisan 1998 tarihinden itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim etkinliklerini devam ettirdi. Açık Öğretim Lisesi halen faaliyetlerini, 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürmektedir.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ’NDEN NASIL MEZUN OLURUM?

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:17 04.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more