Sözcü Plus Giriş

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Memur olmak isteyen ortaokul mezunu olan vatandaşlarımız geçtiğimiz günlerde KPSS'ye girmişti. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih süreci başlayacak. KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını araştıranlar için ÖSYM'nin açıklamasını haberimizde derledik.

23:50 -
KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM, KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarını 8 Kasım Perşembe günü resmi internet sitesinden açıklayacak. Memur adayları KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden öğrenebilecek. KPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıda yer alan linkten sonuçları görüntüleyebileceksiniz.

ÖSYM AİS KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

İLGİLİ HABERKPSS önlisans soruları ve cevapları açıklandı!KPSS önlisans soruları ve cevapları açıklandı!

a) A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more