Sözcü Plus Giriş

KPSS tercihleri ne zaman? KPSS ortaöğretim (lise) tercih kılavuzu yayımlandı mı?

KPSS ortaöğretim sınavı gerçekleştirildi. Memur olmanın ilk şartı olan KPSS'ye katılan adaylar sonuçlarını öğrendikten sonra tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak, tercihler başladı mı merak ediyor. ÖSYM resmi sitesi üzerinden KPSS tercihlerinin ne zaman başlayacağına dair bir açıklama yapılmadı.

14:38 -
KPSS tercihleri ne zaman? KPSS ortaöğretim (lise) tercih kılavuzu yayımlandı mı?

ÖSYM KPSS ortaöğretim sonuçlarını açıklamasının ardında gözler KPSS tercihlerine çevrildi. KPSS puanına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirilecek adaylar tercihlerinin ne zaman alınacağını heyecanla bekliyor. Peki ÖSYM KPSS tercih kılavuzunu açıkladı mı? KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman yapılacak?

KPSS ORTAÖĞRETİM TERCİHLERİ BAŞLADI MI?

2018 KPSS ortaöğretim tercihleri hakkında henüz net bir tarih yok. Öte yandan, KPSS ortaöğretim düzeyine sınavından puan alanları da kapsayan Kamu Personel Seçme Sınavı-2017/2 (KPSS) tercihleri geçtiğimiz yıl, 14 Kasım'dan itibaren 23 Kasım'a kadar yapılmıştı.

2019 ÖSYM SINAV TAKVİMİ

YERLEŞTİRMELER NASIL YAPILIYOR?

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more