MEB sözleşmeli öğretmenlik 2018 atama sonuçları sorgulama günü!

Sözleşmeli öğretmenlik tercih sonuçları açıklandı mı? sorusu atama bekleyen öğretmenler tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Adaylar tercih sonuçlarını atama.meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek. MEB sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları ataması yapılacak öğretmenler tarafından 20 Temmuz günü son buldu. Sonuçlar bugün MEB tarafından açıklanacak.

MEB sözleşmeli öğretmenlik 2018 atama sonuçları sorgulama günü!

MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, tercih başvuruları derken sıra atama sonuçlarına geldi. Elektronik ortamında 20 tercih yapan adaylarda atama sonuçları heyecanı bugün bitiyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) atama sonuçlarını bugün yani 23 Temmuz’da resmi internet sitesi üzerinden açıklayacak.

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

SÖZLEMELİ ÖĞRETMENLİK İÇİN ATANAN 4+2 YIL ÇALIŞACAK

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonucu ataması çıkan öğretmenler atandıkları ilde 4 yıl süresince sözleşmeli olarak çalışacak. Her sene öğretmenlerle sözleşme yenilenecek. 4 yıl süresi sonunda öğretmenler kadroya alınacaklar. 2 yıl da kadrolu olarak çalışacak öğretmenler atandıkları yerde toplamda 6 yıl çalıştıktan sonra faklı illere tayin isteyebilecek. Eş durumu özrüne bağlı yer değiştirme isteyecek olan öğretmenler 4 yıl sözleşmeli oldukları için bu haktan yararlanamayacaklar. 4 yılın sonunda kadroya geçtikten sonra eş durumu tayin başvuru hakkı elde edecekler.

sözleşmeli-öğretmenlik-atama

ATAMA SONUÇLARI HEYECANLA BEKLENİYOR

MEB'in sözleşmeli öğretmenlik için açtığı başvurular yoğun ilgi gördü. 3 bin 806 kontenjan ayrılan sınıf öğretmenliğine 9 bin 567 kişi başvurdu. 1907 kontenjan verilen din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 5 bin 115 aday başvuru yaptı. İlköğretim matematik öğretmenliğine 1453 kontenjan ayrılırken, başvuru 3 bin 437 oldu.

Fen bilimleri-fen ve teknoloji öğretmenliğine 2 bin 925 kişi başvururken, kontenjan 1095'ti. 1450 kontenjan ayrılan Türkçe öğretmenliğine 3 bin 914; 2 bin 2 kontenjana sahip İngilizce öğretmenliğine 4 bin 307; 1676 kontenjan ayrılan okul öncesi öğretmenliğine 4 bin 575; 673 kontenjana sahip beden eğitimi öğretmenliğine ise 1848 kişi başvurdu.

Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? İlginizi Çekebilir Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER NE İŞ YAPAR?

Sözleşmeli öğretmenler, kadrolu öğretmenlerin yaptığı gibi;

  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışırlar,
  • Kadrolu öğretmenler hangi yetkilere sahipse, sözleşmeli öğretmenler de aynı yetkilere sahiptirler,
  • Yetkili oldukları dersi anlatıp öğrencilerin öğrenme düzeylerini ölçecek sınavlar yaparlar.
2018'de sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin maaşları ne kadar? İlginizi Çekebilir 2018'de sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin maaşları ne kadar?

 

Loading...