YDS başvuruları için son gün geldi! YDS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak ve ne kadar?

Yabancı Dil Sınavı (YDS) başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı ve başvuruların son gününe gelindi. Yabancı dil seviyelerini tespit etmek veya YDS puanı koşulu olan kurumlara kanıtlamak isteyen birçok aday, YDS sınavının başvurusu konusunda araştırmalar yapıyor. Peki YDS hangi tarihte gerçekleşecek...

YDS başvuruları için son gün geldi! YDS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak ve ne kadar?

YDS için son başvuru günü geldi. Akademik kariyer için adayların bu sınavdan iyi bir skor elde etmeleri gerekiyor. Bankalara ücretlerini ödeyenlerin internet üzerinden ÖSYM’nin resmi sitesine girerek YDS başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

YDS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

9 Eylül 2018 günü düzenlenecek olan 2018 YDS Sonbahar dönemi sınavı için başvuru klavuzu da yayınlandı.YDS başvuru ücreti bu sene 100 lira olarak belirlendi.

2018 YDS başvuruları ne zaman sona erecek? Elinizi çabuk tutun!

YDS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKALARA ÖDENECEK?

Ödeme Yerleri:Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; İNG Bank’ın tüm şubeleri, internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

YDS PUANLANDIRMA SİSTEMİ

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,
90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi
olarak kabul edilir.

Loading...