Sözcü Plus Giriş

Samsung’un patronu eğilerek özür diledi

Samsung Electronics'in Yönetim Kurulu Başkanı Ki Ki-nam üretimde çalışan işçilerin yaşadığı sağlık sorunlarından ötürü basın toplantısında eğilerek özür diledi. Hafta başında yaşanan Nissan'da yaşanan yolsuzluktan dolayı da Nissan CEO'su eğilerek özür dilemişti.

Sozcu.com.tr
13:09 -
Samsung’un patronu eğilerek özür diledi

Samsung Electronics’in yönetim kurulu başkanı  Ki Ki-nam Samsung’un üretim yaptığı fabrikalardaki kötü çalışma koşulları nedeniyle hastalanan işçilerden ve işçi yakınlarından özür diledi.

Reuters’ın haberine göre Ki-nam hastanalanan işçilerin tazminatlarının yatırılacağını söyledi. Kim, çalışma ortamında mağdur olan işçiler için son derece üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Kim, “Meslektaşlarım ve yakınları büyük acılar çekti ancak daha önce bu konu ile ilgilenmekte başarısız olduk” diye konuştu.

Hafta içi Nissan'ın Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Ghosn'ın yaptığı yolsuzluk adına özür dileyen Nissan CEO'su Hirakawa eğilerek özür dilemişti. Fotoğraf/Reuters

Hafta içi Nissan’ın Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Ghosn’ın yaptığı yolsuzluk adına özür dileyen Nissan CEO’su Saikawa eğilerek özür dilemişti. Fotoğraf/Reuters

Özellikle çip ve sıvı kristal ekran üretim bantlarında çalışan işçilerde akciğer rahatsızlıkları meydana geliyor.

Samsung ve mağdur işçilerin temsilcileri arasında, mesleki hastalıkların tazmin edilmesine ilişkin bir anlaşma imzalandı.

İLGİLİ HABERNissan Ghosn'u görevden aldı!Nissan Ghosn'u görevden aldı!
Son güncelleme: 13:18 23.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more