Sözcü Plus Giriş

Uyumsoft, 2019’da yüzde 30’un üzerinde büyüme hedefliyor

Uyumsoft, 2019 yılında %30’un üzerinde büyüme hedefliyor. Uyumsoft Yıllık gelirinin yüzde 31'ni ar-ge ve inovasyona ayırıyor.

17:14 -
Uyumsoft, 2019’da yüzde 30’un üzerinde büyüme hedefliyor

Son 5 yıldır, her yıl ortalama %30'un üzerinde büyüme gösterdiklerini kaydeden Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Başkanı Mehmet Önder, “Türkiye'nin inovasyon liderleri arasındayız. Ar-ge ve inovasyon odaklı bir firma olduğumuz için piyasaya daima yeni ürünlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl, bulut tabanlı EkoTicari & EkoHR'ı pazara sunduk ve iç pazardan aldığımız yoğun talebin ardından, önümüzdeki yıldan itibaren global pazarlara çıkartmaya hazırlanıyoruz. Yine, bu yılın son çeyreğinde hizmete aldığımız Banka Bakiyem ürünümüze, ilk günden itibaren planlarımızın ötesinde bir taleple karşılaşıyoruz. 2019'un ilk yarısında da, bulut tabanlı yeni servislerimizin anonsunu yapmaya hazırlanmaktayız” dedi.

SON 7 AYDA, İNSAN KAYNAĞINI %20 ARTIRDI

Bu yıl piyasalardaki olumsuz dalgalanmaları gündeme almayarak, büyüme hedefiyle yola devam ettiklerini anlatarak konuşmasını sürdüren Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder, şunları anlattı:

“Daima çevik bir pazar politikası izliyoruz ve pazardaki fırsatları erken görerek, yeni ürünleri piyasaya çıkartmayı sürdürüyoruz. Büyümemize paralel olarak, ekiplerimizi güçlendiriyoruz. Son 7 ayda insan kaynağımızı yaklaşık %20 arttırdık. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Tokat ve Bakü'deki 6 ofisimizde 200'ün üzerindeki çalışanımız ve ekosistemimizdeki 250'yi aşkın iş ve çözüm ortağımızla binlerce müşterimize hizmet vermekteyiz” diye konuştu.

BULUT TABANLI ÇÖZÜMLER İLE DÜNYA PAZARLARINA AÇILACAK

Bulut tabanlı çözümlerin, global pazarlarda hızlıca yaygınlaşabileceğini belirten Mehmet Önder, konuşmasına şöyle devam etti:

“İşletmeler, bulut tabanlı çözümler ile şirketlerini yönetmeyi istiyorlar. Bugün ve önümüzdeki dönemde, onlarca mikro-bulut servisleri işletmelerin ihtiyaçlarını karşılıyor olacak. Uyumsoft olarak, son yıllarda bulut tabanlı ürünler de geliştiriyoruz ve geliştirdiğimiz bu ürünleri iç pazarın ardından dünya pazarlarına sunmayı hedefliyoruz. Nitekim son 2 yılda birçok ürünü çıkartıp, önce Türkiye kuluçkasında başarıyla uygulamaya aldık ve gelecek yıldan itibaren Orta Asya, Afrika ve Avrupa pazarlarına da anons etmeyi planlıyoruz. Uyumsoft olarak, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde, işletmelere yönelik olan bulut tabanlı ürünlerimiz ile global pazarlarda daha etkin rol alacağız” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more