Sözcü Plus Giriş

2018 Berat Kandili ne zaman? Ramazan ayının müjdesi kandil tarihleri…

İslam alemi yılın belli günlerinde hicri tarihlere göre kandilleri kutluyor. Yaklaşan Berat Kandili'nin anlam ve önemini de idrak etmek önemli. İşte Ramazan ayından önce gerçekleşecek Berat ve Mavlid kandillerinin tarihi.

Güncellenme: 14:12, 22/04/2018
2018 Berat Kandili ne zaman? Ramazan ayının müjdesi kandil tarihleri…

Berat Arapçada temize çıkma anlamına gelir. Şaban ayına denk gelen Berat Kandili gecesi İslamiyete göre kulların bilmesi mümkün olmayan şeyleri Allah’ın bilmesi ve bunu kayıtlara geçmesi gerçekleşmektedir.  Ayrıca o günü ibadetle geçiren kişilerin dualarının kabul olacağı ve günahlarının af olacağı pek çok ayet ve hadiste geçmektedir. Bu yıl Ramazan’ın müjdecisi olan ve Şaban ayının içerisinde yer alan Berat Kandili ne zaman? 2018 Berat Kandili, Mevlid Kandili ve Ramazan ayı başlangıç tarihleri..

BERAT KANDİLİ NE ZAMAN? 

Kandiller Hicri takvime göre hesaplandığı için, günümüzde kullandığımız Miladi takvimde hangi güne denk geldiği araştırılıyor. Yılın kandil tarihleri şu şekilde;

30 Nisan 2018 Pazartesi günü Berat Kandili.

19 Kasım 2018 Pazartesi Mevlid Kandili.

İlginizi Çekebilir2018 Ramazan ayı orucu ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı'nda kaç gün tatil yapacağız?2018 Ramazan ayı orucu ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı'nda kaç gün tatil yapacağız?