Sözcü Plus Giriş

40 bin dolar değerindeki pırlanta yüzüğü yutmuştu! İrlandalı turist hakkında karar verildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 54 yaşındaki İrlanda uyruklu İan Camppel'ın, kuyumcudan yutarak çaldığı 40 bin dolar değerindeki pırlanta yüzük kolonoskopi yapılarak çıkarıldı. İrlandalı turist Camppel, 'nitelikli hırsızlık' suçlamasıyla sevk edildiği adliyede, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

23:25 -

İrlandalı turist Ian Camppel, geçen çarşamba günü öğle saatlerinde, Kordon Caddesi’ndeki bir kuyumcuya müşteri gibi gelip, pırlanta yüzüklere bakmak istediğini söyledi. Oturması için yer gösterilen Camppel’a, beğendiği iki pırlanta yüzük, incelemesi için tezgahtar tarafından çıkartıldı. Tezgahtar Camppel’a pırlantaların özelliklerini anlatıp, sertifikalarını gösterdi. İddiaya göre, tezgahtarın boş bir anından faydalanan Camppel, 40 bin dolar değerindeki pırlanta yüzüklerden birini önce avucunun içine sıkıştırıp ardından da kapri pantolonun gizli cebine koyduktan sonra, iki yüzüğü de beğenmediğini belirtip, teşekkür ederek dükkandan çıkmak istedi.

irlandali-iha1_6321698

Fotoğraf: İHA

İLGİLİ HABERİrlandalı turistin yuttuğu pırlanta yüzük, kolonoskopi ile çıkarıldıİrlandalı turistin yuttuğu pırlanta yüzük, kolonoskopi ile çıkarıldı

GERÇEK HASTANEDE ORTAYA ÇIKTI

Camppel, mağazanın kapısına geldiğinde, tezgahtar yüzüklerden birinin eksik olduğunu fark edip, kendisini durdurdu. Ardından polis çağırdı. Polis ekiplerinin Camppel’ın üzerinde yaptığı aramada yüzük bulunamadı. Ancak, bu sırada kuyumcunun müdürü güvenlik kamerası görüntülerini incelediğinde Camppel’ın yüzüğü avucunun içine alarak çaldığını belirledi. Buna rağmen yüzük bulunamayınca Camppel’ın yutmuş olabileceği ihtimali üzerine nöbetçi savcıdan hastanede tıbbi görüntüleme yapılması için izin alındı. Ardından Camppel Marmaris Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hastanede çekilen 4 ayrı ultrason sonucunda yüzüğün İrlandalı turistin kalın bağırsağında olduğu tespit edildi. Yüzüğün doğal yollardan çıkması için bekleyişe geçildi. Dışkılama yöntemiyle yüzüğün çıkartılması için sindirimi hızlandırıcı ilaç verildi. Ancak geçen zamana rağmen yüzük doğal yollarla çıkartılamadı.

Fotoğraf: İHA

Fotoğraf: İHA

İLGİLİ HABERİrlandalı turistin yuttuğu yüzük çıkartıldıİrlandalı turistin yuttuğu yüzük çıkartıldı

EŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SONRA PIRLANTA SAPLANTISI OLUŞMUŞ

İrlandalı turistle tercüman eşliğinde yapılan konuşmada ise, 12 yıldır Marmaris’e 1 hafta süreyle tatile geldiği, ülkesinde 7 yıl önce iş kazası geçirdiği için malulen emekli olduğu öğrenildi. Eşini trafik kazasında yitirdiğini de söyleyen Camppel’ın, eşinin göle düşen araçtan cesedinin günler sonra çıkarılabildiğini, ancak parmağındaki pırlanta nikah yüzüğün kaybolduğunu, bu nedenle pırlanta saplantısının oluştuğunu öne sürdüğü belirtildi.

Fotoğraf: AA

Fotoğraf: AA

Doğal yollarla yüzüğü çıkaramayan Camppel’a, bu sabah kolonoskopi yapıldı. Yüzük çıkarılırken, Camppel’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Yüzüğün polise teslim edileceği, yapılacak inceleme sonrası kuyumcuya verileceği belirtildi.

İRLANDALI TURİST SERBEST

Adli makamlara sevk edilen İrlandalı turist, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. AJANSLAR

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 06:40 07.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more