Afrin kahramanları döndü

İstanbul'dan iki buçuk ay önce dualarla Afrin'e gönderilen 48 Özel Harekat Polisi, görevlerini tamamlamalarının ardından geri döndü. Kayıpsız geriye dönen kahramanlar törenle karşılandı.

Afrin kahramanları döndü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) teröristlere karşı zaferle sonuçlandırdığı Zeytindalı Operasyonu’nda görev verilen 48 Özel Harekat Polisi (PÖH) 22 Şubat’ta İstanbul’dan Afrin’e gitmek üzere dualarla yola çıktı. Yaklaşık 2 buçuk ay boyunca verilen görevleri yerine getiren Özel Hareket Şube Müdürlüğü personeli İstanbul’a geri döndü. Başlarında bir emniyet müdürü ve 2 komiser bulunan 45 polisten oluşan 2 tim için Atatürk Havalimanı’ndaki Özel Hareket Şube Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kadir Alçıkaya, Afrin’den dönen özel harekat polislerini tek tek kucaklayarak karşıladı.

_20180511_170239

MESKÜN MAHALDE ÇATIŞTILAR

Timlerden birinin sivil kaybı yaşanmaması için Cinderes’te meskun mahalde teröristlere savaştığı öğrenildi. Diğer timin ise kırsal alanda görev aldığı belirtildi. Zorlu şartlar altında 79 gün görev yapan ekipleri İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kadir Alçıkaya kucaklayarak karşıladı.

_20180511_170426

MESLEKTAŞLARIYLA KUCAKLAŞTILAR

Özel Hareket Polislerinin tören düzeni almasıyla, şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra ise İstiklal Marşı okundu. Ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce oluşturulan Mehter Takımı konser verdi.

_20180511_170851

Mehter Takımı konser verirken, Afrin’de görev yapan özel hareket polisleri, İstanbul’da kendilerini karşılamak için bekleyen meslektaşlarıyla kucaklaştı. Dualar okunan tören kurban kesilmesiyle son buldu.

_20180511_170902

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...