Sözcü Plus Giriş

AKP’li başkanın ‘muhtar oyununu’ muhtar bozdu!

Gökçeada'da, AKP İlçe Başkanlığı tarafından muhtarlar gününde, muhtarlara yönelik etkinlik düzenlendi. Ancak etkinliğe 14 muhtardan sadece 4'ü davet edildi. AKP'li başkan “Muhtarlarımızı ağırladık” diye geçtiğimiz yıl çekilen bir başka fotoğrafı paylaşınca tartışmalar da alevlendi. Etkinliğe sadece köy muhtarlarının davet edildiğini belirten Fatih Mahallesi Muhtarı Serdar Önal, “Gökçeada halkı aptal yerine konuluyor” diye tepki gösterdi.

Mehmet ANDAÇ / Çanakkale
Güncellenme: 11:27, 22/10/2018
AKP’li başkanın ‘muhtar oyununu’ muhtar bozdu!

19 Ekim Muhtarlar Günü kutlamaları çerçevesinde, Çanakkale’ye bağlı Gökçeada ilçesinde AKP İlçe Başkanlığı tarafından muhtarlara yönelik bir buluşma tertip edildi.

Fatih Mahallesi Muhtarı Serdar Önal

Fatih Mahallesi Muhtarı Serdar Önal

İlçede Fatih Mahallesi Muhtarı olarak görev yapan Serdar Önal, AKP ilçe başkanlığının sosyal medya hesabından muhtarlar günü münasebeti için paylaştığı toplu fotoğrafın eski tarihli olduğunu, etkinliğe sadece köy muhtarlarının davet edildiğini ve AKP yöneticilerini ile Gökçeada halkının kandırılmaya çalışıldığını söyledi.

eski-muhtarlarla-fotograf-paylasimi“HALKI SALAK, APTAL YERİNE KOYDUN”

AKP İlçe başkanı Ümit Mahmut Kolçak’a “Gökçeadalıları aptal yerine koyuyorsunuz” diye tepki gösteren muhtar Serdar Önal “Sen bugün sözde çok olan zekân ile öncelikle kendi teşkilatını sonrasında adadan sorumlu il başkanını, milletvekilini ve Grup Başkanvekilini ve çok çok önemlisi de Gökçeada halkını salak yerine koyup geçmiş sahte fotoğraflar ile kandırmaya çalışıp aptal yerine koydun.” dedi.

AKP İlçe Başkanı Ümit Mahmut Kolçak

AKP İlçe Başkanı Ümit Mahmut Kolçak

İDDİALARI KABUL ETTİ

AKP İlçe Başkanı Ümit Mahmut Kolçak ise köy muhtarları ile bir araya geldiğini ve muhtarlar ile ilgili paylaşımında da eski fotoğraf kullandıklarını fakat bunun manipüle edildiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:   “Adada av sezonunun açılması münasebetiyle, av yapılacak köylerin muhtarlarıyla bir araya geldik köylerine yapılacak olan yardımı konuştuk tarafıma yapılan ziyaretle beraber, muhtarlar günü anısına o an çektirdiğimiz fotoğrafla beraber günün anısına önceden çektirdiğimiz fotoğrafların paylaşımı, Fatih Mahalle Muhtarımız tarafından, sosyal medyada sadece köy muhtarlarını davet olarak lanse edilmiş ve hem şahsım hem de mensubu olduğum Ak Parti hedef alınmıştır. Bu minvalde benim ve Mensubu olduğum Ak Parti camiasının başta liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği önem ortadayken, muhtarlar üzerinden birilerinin yaklaşan yerel seçimler öncesi ‘planlı ve ucuz’ karalamalarını halkımızın takdirlerine bırakıyor saygılar sunuyorum.”