Sözcü Plus Giriş

2019 yılbaşı çekilişi amorti sonuçları: Milli Piyango yılbaşı çekilişi amorti rakamları belli oldu!

Milli Piyango çekilişinin kuşkusuz en heyecan verici ikramiyelerinden biri ide amorti. Amorti rakamları saat 20:00'da başlayan büyük ikramiye çekilişleri ile birlikte belirlendi. İşte 2019 Milli piyango yılbaşı özel çekilişi amorti sonuçları...

20:02 -
2019 yılbaşı çekilişi amorti sonuçları: Milli Piyango yılbaşı çekilişi amorti rakamları belli oldu!

Her beş biletten birine isabet eden amorti rakamları canlı yayında belli oldu. Amorti rakamlarının belli olmasının ardından 70 milyon liralık büyük ikramiye belirlenecek. Haberimizden 2019 Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi amorti sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Peki 2019 Milli Piyango yılbaşı çekilişi amorti numaraları kaç?

AMORTİ RAKAMLARI KAÇ?

4,9

AMORTİ NEDİR?

Milli Piyango biletinin her çekilişte son rakamına göre biletlere verilmekte olan ikramiye. Değeri biletin değeri kadardır. Amorti çekilişleri, büyük ikramiye çekilişlerinin başladığı saatte tamamlanır. Amortide iki rakam yer almaktadır. Bunun bir ileri noktası ise tutarı daha fazla olan teselli ikramiyesidir. Teselli ikramiyesi, Milli Piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiyedir.
amortiii1_7055224

BİLET YIRTILIRSA NE OLUR?

Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi, çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kupür itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiçbirini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.

Son güncelleme: 20:38 31.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more