Sözcü Plus Giriş

Arefe günü resmi tatil mi? İşte Ramazan Bayramı kaç gün tatil, arife tatil mi sorularına cevap…

Ramazan Bayramı için çok kısa bir süre kala vatandaşlar Ramazan Bayramı'nda kaç gün tatil yapacaklarını ve arife gününün resmi tatil olup olmadığını araştırıyor. İşte arefe günü ve bayram gelirken merak edilen tarihler...

Güncellenme: 12:00, 12/06/2018
Arefe günü resmi tatil mi? İşte Ramazan Bayramı kaç gün tatil, arife tatil mi sorularına cevap…

Memurlar başta olmak üzere resmi tatillerde izin kullanabilen vatandaşlar merakla Ramazan bayramında kaç gün tatil yapacağız sorusunun cevabını araştırıyor. Arefe gününün yarım gün mü, tam gün mü tatil olacağı da merak edilen ayrıntılar arasında dikkat çekiyor.

AREFE GÜNÜ TATİL Mİ? RAMAZAN BAYRAMI KAÇ GÜN TATİL?

Bayramın hafta sonunu içine alması sebebiyle bayram tatilinin kısa olacak. Arefe günü, Resmi Gazete'deki bilgiye göre yarım gün olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla kamu çalışanları için kurumların insiyatifinde idari tatil ilan edilmezse, 14 Haziran Perşembe günü saat 13.00'dan sonra tatil başlayacak.

ramazan-iftar-shutterstock

RAMAZAN BAYRAMI KAÇ GÜN TATİL?

14 Haziran Perşembe – Arefe Günü
15 Haziran Cuma – 1. Gün
16 Haziran Cumartesi – 2. Gün
17 Haziran Pazar – 3. Gün

İDARİ İZİN SAYILACAK MI?

Bozdağ, ” Ramazan Bayramı’na çok az bir zaman kaldığına işaret eden Bozdağ, “Ramazan Bayramı nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu değil. Çünkü Ramazan Bayramı cuma gününe, hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle Bakanlar Kurulu idari bir tatil kararı alma gereği duymamıştır.” dedi.