Sözcü Plus Giriş

Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü kaç haziranda kutlanacak?

Babalar Günü ne zaman, 2018 Babalar Günü tam olarak hangi tarihe denk geliyor sorularını soran vatandaşlar Babalar Günü’ne hazırlıksız yakalanmak istemiyor. Babalar Günü’ne çok kısa bir süre kala Babalar Günü hangi gün ve Babalar Günü için hangi hediyeler alınabilir soruları merak ediliyor. İşte Babalar Günü detayları...

Güncellenme: 10:41, 13/06/2018
Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü kaç haziranda kutlanacak?

Babalar Gününde herkes babasını mutlu etmek istiyor. Peki 2018’de Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmış. Günümüzde de neredeyse tüm dünyada kutlanan Babalar Günü Haziran ayının 3 haftasındaki pazar günü kutlanıyor. Babalar günü bu yıl yani 2018’de 17 Haziran Pazar günü kutlanacak. Bu yıl babalar gününün bayramın 3. gününe denk geldiğini de unutmayın.

BABALAR GÜNÜ İÇİN ANLAMLI HEDİYE TAVSİYELERİ

Her gün iş yaşamında kullandığı kartvizitliğinin yerine isminin yazılı olduğu bir gümüş kartvizitlik de babalar günü için ideal bir hediye olabilir. İlk defa Babalar Günü‘nü kutlayacaklara esprili baskılı bir t-shirt armağan edebilirsiniz. Yeni doğan bebeğe de yine aynı tarz bir body ile baba oğul- baba kız bir takım hediye alabilirsiniz.

Alacağınız hediyeyi kişiselleştirerek daha önce aldığınız hediyelerden farklı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin babalar günü için babanıza alacağınız kol düğmesinde isminin baş harfleri olabilir, kutusunda sizin ona mesajınız yazabilir. Her gün iş yaşamında kullandığı kartvizitliğinin yerine isminin yazılı olduğu bir gümüş kartvizitlik de babalar günü için ideal bir hediye olabilir.

hediye site:sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu

Son zamanlarda kişiye özel hediyeler dikkat çekmekte. Fotoğraflarla hazırlanan özel tasarım hediyeler seneler boyu saklanacak ve bu özel günü hep akıllarda tutacak cinsten. Babalar Günü‘nde babanın çocuklarıyla bir fotoğrafından dergi kapağı yaptırarak ona büyük bir sürpriz yapabilirsiniz.

Babanız maceraperest ruhlu ise size akrobasi uçuşunu öneriyoruz. Dünyaca ünlü bir pilot ile havada taklalar atarak İstanbul semalarında son derece heyecanlı bir gün yaşamasını sağlayabilirsiniz. Her sene aldığınız gömlek, kravat gibi giyim eşyaları artık sizin için sıradan bir hediye ise bu ürünleri nakışlatarak babanızın adına özel mesajlı bir hale getirtebilirsiniz.
BABALAR GÜNÜ SÖZLERİ VE MESAJLARI

Toplum için büyük önem taşıyan babalarımız için her yıl Babalar Günü kutlanmaktadır. İşte babalara hitap edilecek en güzel Babalar Günü mesajları…

• Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

• Ailemin reisi, büyük aşkım. Medarı iftiharım sevgilim her şeyim! Babalar günün kutlu olsun.

• Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla. Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Babalar günün kutlu olsun.

• Babacığım bu kutlu günde ellerinden doya doya öper babalar gününü kutlarım. Seni çok ama çok seviyorum. Evladın.

• Gül kokulu ellerinden doya doya öperim. Canım babam seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun…

• Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum baba…

• Varlığımızın temeli, en kutsal varlıklarımızdır babalar. Onlar bir gün değil, her gün baş tacımızdır. Tüm babalarımızın babalar gününü kutlar saygılar sunarım.

• Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyi ki varsın, Babalar günün kutlu olsun.