Sözcü Plus Giriş

BBP seçimlerde kimi destekleyeceğini açıkladı

Bir dizi temas için Sivas'ta bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, erken seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Destici, seçimde Cumhur İttifakı'nın adayını destekleyeceklerini ifade etti.

Güncellenme: 17:12, 20/04/2018

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici bir dizi programlara katılmak üzere Sivas`taydı. Cuma namazını Ulu Cami`de kılan Destici çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Seçimde Cumhur İttifakı’nın adayını destekleyeceğini ifade eden Destici, “Biz 16 Nisan referandumunda `evet` diyerek tavrımızı net bir şekilde ortaya koyduk. Bu geçtikten sonra ittifak yasasıyla birlikte partilerin seçimlere ittifakla girecekleri gündeme geldi. Bu konuda önce AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında bir mutabakat sağlandı. Biz de Büyük Birlik Partisi olarak yaptığı görüşmeler çerçevesinde özellikle Cumhurbaşkanı ile bizde bu ittifakı desteklediğimizi ve ittifakın içerisinde yer alacağımızı ifade ettik. Bu seçim bir yönüyle yeni sisteme `evet` deyip uygulanmasını isteyenlerle, eskiye dönmek isteyenler arasında geçeceğe benziyor. Dolayısıyla ana muhalefet partisinin başını çektiği grubun ifadeleri bu `Seçimi kazanırsak eski sisteme döndüreceğiz` diyorlar. Biz de eski sisteme dönmeyip yeni sistemle Türkiye`nin yönetilmesi konusunda `evet` diyerek güçlü bir irade ortaya koyduk. Cumhur İttifakı’nın içerisinde yer alacağımızı destekleyeceğimizi ifade ettik. Haliyle cumhur ittifakının adayı kimse Büyük Birlik Partisi`nin adayı o olacaktır” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:01,