Sözcü Plus Giriş

Bodrum’da korkutan yangın!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Yalıkavak Mahallesi Küdür mevkisinde bulunan yarımadadaki makilik alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı. 30 hektarlık alanda etkili olduğu tahmin edilen yangın, yağmurun etkisiyle kendiliğinden söndü.

23:02 -

Bodrum Yalıkavak’ta Küdür mevkiinde makilik alanda çıkan yangın korkuttu. Yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı. Havanın aşırı rüzgarlı oluşu ve arazi yapısı nedeniyle yangına müdahale edilemedi.

Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, 3 tarafı denizle çevrili olan ve karadan yol bulunmayan yangın bölgesine ulaşmaya çalışırken yağmur başladı. Alevlerin, yağışın etkisiyle söndüğü ve ekiplerin bir kısmının bölgede tedbir amaçlı bekletildiği belirtildi. Makilik alanda çıkan yangının 30 hektarlık alanda etkili olduğu tahmin ediliyor.

İLGİLİ HABEROrman yangını paniğe neden olduOrman yangını paniğe neden oldu

Sabah saatlerinden itibaren, yangının tam olarak ne kadar alanda etkili olduğuna ve çıkış nedeninin tespitine yönelik çalışmaların yapılacağı bildirildi. AJANSLAR

Son güncelleme: 01:44 30.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more