Çete elebaşı İstanbul’da yakalandı

İstanbul Polisi aylardır aranan, cinayet, yaralama ve bir çok olaya karışan suç örgütü lideri Volkan R.'yi 4 ay süren çalışmanın ardından düzenlenen operasyonla yakaladı.

Çete elebaşı İstanbul’da yakalandı

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 ayrı cinayet ve birçok olaya karışan bir suç örgütünün elebaşı olan Volkan R. ve adamlarına geçtiğimiz Ocak ayında operasyon düzenledi. Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde geçtiğimiz yıl yaşanan silahlı çatışmayla gündeme gelen suç örgütüne düzenlenen operasyonda 7 şüpheli yakalandı. Ancak Volkan R. aramalara rağmen bulunamadı. Polisin 20 Ocak 2018’den beri peşinde olduğu Volkan R., sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda yakalandı.

Gaziosmanpaşa, Eyüp ve Sultangazi’de bir çok olaya karışan Volkan R. grubu önceki yıl Arap Emrah lakaplı Emrah S.’nin adamları ile çatışmıştı. Uyuşturucu satışı ve rant kavgasından kaynaklanan P olaylarda ölen ve yaralananlar olmuştu. Uzun süre Emrah S.’nin yardımcısı olarak suç faaliyetlerinde bulunduğu öne sürülen Volkan R. Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüphelinin işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...