Sözcü Plus Giriş

CHP’li Aygun hakkında suç duyurusu

AKP Trabzon İl Başkanlığı, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun hakkında Trabzon'a ilişkin sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

17:58 -
CHP’li Aygun hakkında suç duyurusu

Trabzon adliyesi önünde toplanan partililer adına açıklama yapan İl Başkanı Haydar Revi, Aygun’un Trabzon hakkındaki sözleriyle haddini aştığını ifade etti.

İLGİLİ HABERTürk zenginler portföy yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduTürk zenginler portföy yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu

Aygun’un, Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesine göre “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçunu işlediğini ileri süren Revi, “Bu kişi tarihe karşı suç işlemiştir. Tarihin tüm aşamasında devleti, milleti ve vatanı yanında duran, bu duruşu hiçbir zaman tartışılmayan ve tartışmaya dahi açık olmayan bir kente karşı hadsiz ifadelerde bulunmuştur. Bu kişi devletine karşı suç işlemiştir. Devletinin her kademesinde hizmet eden, gerek ordusunda gerek Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerek hükümetinde ve gerekse ülke bürokrasisinde hizmetlerine fedakarca devam eden bir kente hakaret etmiştir. Bu kişi, bu hakareti nedeniyle kanunlar karşısında, halkımız karşısında ve tarih karşısında hesap verecektir. Trabzon gibi vatansever bir ile karşı hadsiz ifadelerde bulunan, halkına yabancı, milletini tanımayan bu kişinin Türkiye Cumhuriyeti halkını temsil yeteneği kalmamıştır. Derhal milletvekilliğinden istifa etmelidir” dedi.

Revi’nin basın açıklamasının ardından imza toplayan partililer, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına giderek Aygun hakkında suç duyurusunda bulundu. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more