Sözcü Plus Giriş

CHP’li belediye başkanı, AKP’ye geçti

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi'nde eskiden AKP'li olan ve CHP'ye geçen Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş yeni bir kararla AKP'ye geri döndü. Eşiyle birlikte AKP Ereğli İlçe Başkanlığı'na gelip kayıt yaptırah Demirtaş AKP'den belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu.

09:06 -

2014 yılında CHP’den aday olarak Gülüç Belediye Başkanı olan Gökhan Demirtaş, AKP’ye geri döndü. Demirtaş, AKP Ereğli İlçe Teşkilatı’na giderek üyelik formunu imzalayıp Gülüç Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulundu. Gökhan Demirtaş, 2009 yılında AKP’den belediye meclis üyeliği yaptığını söyledi. AKP’nin desteğini alarak yoluna devam edeceğini ifade eden Demirtaş, şöyle dedi:

“Bu saatten sonra yolumuza AK Partili olarak devam edeceğiz. Gülüç’teki hizmetlerimizi daha da hızlandırmak amacıyla devletimizin imkanlarında faydalanmak istiyoruz. İlçe Başkanımızla, belde başkanımızla ve değerli arkadaşlarımızla beraber yatırım amaçlı daha çok hizmetler yapmak için AK Parti’nin desteğini alarak yola devam etmeyi düşündük. Daha öncede AK Parti’deydik, yine AK Partili olarak bu göreve devam etmek istiyoruz. Vekillerimizle, ilçe başkanımızla, belde başkanımızla görüşüp bu karara vardık. AK Parti camiasına hem de bizim tarafımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Gülüç beldesinin CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş partisinden istifa ederek AK Parti'ye katıldı. AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret eden Demirtaş, aday adaylığı için başvuruda bulundu. Foto: DHA


Gülüç beldesinin CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş partisinden istifa ederek AKP’ye katıldı. AKP Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret eden Demirtaş, aday adaylığı için başvuruda bulundu. Foto: DHA

AKP Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır da Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın partilerinde görev almış çalışkan bir kişi olduğunu söyledi. Demirtaş’ın beldesine AKP ile daha büyük hizmetlerde bulunacağına inandığını ifade eden Çakır, “Demirtaş’ın partimize katılımının şahsına, ailesine, Gülüç’ümüze, Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza ve AK Partimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

EREĞLİ(Zonguldak),(DHA)

Son güncelleme: 10:19 13.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more