Sözcü Plus Giriş

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz’a silahlı saldırı!

Konya'da belediye binası önünde silahlı saldırıya uğrayan Çumra Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Oğuz, bacaklarından yaralandı. Saldırgan Bahattin Y. gözaltına alındı.

Mehmet Ali KAYACI / Konya
Güncellenme: 10:29, 23/10/2018

Olay, saat 15.30 sıralarında, Çumra Belediyesi önünde meydana geldi. Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, bina önünde silahlı saldırıya uğradı. Bacaklarından yaralanan, evli ve 3 çocuk babası Oğuz, hastaneye kaldırıldı. Polis, silahlı saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olayla ilgili B.Y. isimli bir şahıs gözaltına alındı. Konya’da bir hastanede tedavi altına alınan Başkan Oğuz’un durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İMAR BARIŞINDAN YARARLANAMADIĞI İÇİN SALDIRMIŞ

Konya’da Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz’a (45) yönelik silahlı saldırının ayrıntıları ortaya çıktı. Olayın ardından gözaltına alınan beyaz eşya satan Bahattin Y.’nin (46), arazisinin imar barışından faydalanamadığı için gerçekleştirdiği ileri sürüldü. Polisteki sorgusu süren Bahattin Y.’nin sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında da tüfeklerle çektirdiği fotoğrafı yayınlaması dikkat çekti.

“Belediye başkanımızın sağlık durumu oldukça iyi”

Konya Valisi Yakup Canbolat, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada,  “Çumra Belediye Başkanımıza yönelik B.Y. tarafından av tüfeğiyle bir silahlı saldırı oldu. Adi nitelikli bir olay olarak gözüküyor. Belediye başkanımızın şükür sağlık durumu oldukça iyi. Doktorlarımız biraz önce film sonuçlarını da aldı. Fail de tüfeğiyle birlikte elde. Adli işlemler, emniyetimiz ve Cumhuriyet savcımızın talimatıyla devam ediyor” diye konuştu.

“Gereken yapılıyor”

Zanlının akli dengesinin yerinde olmadığına yönelik iddiaların hatırlatılması üzerine Canbolat, “Bizde öyle bir bilgi var ama elimizde rapor olmadığı için şu an peşin konuşmak doğru olmaz. Gereken yapılıyor. Geçmiş olsun” dedi.

Öte yandan şüpheli B.Y, Çumra Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünün ardından Çumra Polis Merkezi’ne getirildi.

Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

İlçede spotçu dükkanı olduğu belirtilen şüphelinin, evine su hattı çektirmek için Belediye Başkanı Oğuz ile tartıştığı öne sürüldü. AA

Yayınlanma Tarihi:16:47,