Sözcü Plus Giriş

Danıştay Başkanı’nın kızı 24 saatte Yargıtay’a terfi etti

Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nca (HSK) yayımlanan kararnameyle adli yargıda 326, idari yargıda 30 olmak üzere 356 hâkim ve savcının görev yeri değişti. Kararnamede, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün kızı Gonca Hatinoğlu'nun ismi dikkat çekti. Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan kura töreniyle Elazığ Hâkimliği’ni çeken Hatinoğlu, 24 saat geçmeden dün akşam yayımlanan mazeret kararnamesi ile Yargıtay Tetkik Hâkimliği’ne atandı.

07:50 -
Danıştay Başkanı’nın kızı 24 saatte Yargıtay’a terfi etti

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AKP’de aktif rol üstlenmelerine rağmen pazartesi günü çekilen kura sonucu hakim ve savcı olarak atanan avukatların görev yerlerini açıkladı.

Yarkadaş'ın paylaştığı bilgilere göre Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün kızı Gonca Hatinoğlu da önceki gün atandığı Elazığ'daki görev yerine bile gitmeden kararnameyle Yargıtay Tetkik Hakimliği'ne atandı.

CHP’li vekil, Twitter'dan olayla ilgili “Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün kızı Gonca Hatinoğlu, dün hakim yapıldı. Kura çekti… İlk görev yeri Elazığ'a bile gitmeden 24 saat sonra Ankara'ya atandı. Adalet mi bu şimdi? Yargıtay 6. Daire eski Başkanının oğlu da Kilis'e çıkan tayinini 24 saat sonra Ankara'ya yaptırdı.” açıklamasını yaptı.

İLGİLİ HABER113 AKP'li, hakim ve savcılığa atandı113 AKP'li, hakim ve savcılığa atandı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more