Sözcü Plus Giriş

Devletin rektörünün ‘AKP sevinci’ sonrası büyük gafı

Türkiye'de medeniyetlerin kenti Mardin'de Artuklu Üniversitesi Rektörü bu kez 'kaş yaparken göz çıkarttı!'. Yandaş rektör, AKP'nin aday listesi hazırlanırken kolları sıvadı iki günde AKP listelerinin şekillenmesinde adeta bir siyasetçi gibi rol aldığını itiraf etti. Bununla da kalmadı twitter'da rolünü açıklarken bir de 'çam devirerek' Türkiye'de 16 yıldır iktidarda olan AKP hükümetinin Mardin'de bu yılları boşa geçirdiğini itiraf etti, büyük siyasi bir gafa da imza attı.

Ali Ekber ERTÜRK
Güncellenme: 12:54, 23/05/2018
Devletin rektörünün ‘AKP sevinci’ sonrası büyük gafı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Ağırakça, AKP'nin Milletvekili aday listesinin hazırlanmasında kendisinin de katkısı olduğunu açıkladı ve ‘'Bugün keyfim yerinde, 2 gece büyük mücadeleler verdik” dedi.

Üniversitelerde kep yerine sarık isteyen, Arap kıyafetleriyle poz veren ve “Ben Mardin'de Reis'in temsilcisiyim” diyen Ağırakça, AKP'nin Mardin listesi için ‘'Harika'' yorumu yaptı. ‘'Geçirdiğimiz boş yılları telafi edeceklerine inanıyorum'' diyerek eski AKP Milletvekillerini de iğneledi. Ağırakça, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Mardin Ak Parti milletvekili listesinin harika olduğunu görüyorum. Çok kıymetli arkadaşlar liste başlarında. Bunların başarılı olacağına, Mardin'e hizmet edeceğine ve geçirdiğimiz boş yılları telafi edeceklerine inanıyor, herkesi şimdiden gönülden tebrik ediyorum. Bugün keyfim yerinde! Bunun sebebini bilenler biliyor. Geçirdiğimiz iki gecede büyük bir mücadele verdik ve başardık. Başarı kapıda”

whatsapp-image-2018-05-22-at-10-05-55-1

whatsapp-image-2018-05-22-at-10-05-55

Yayınlanma Tarihi:12:28,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more