Sözcü Plus Giriş

Ehliyet sınavı sonucu ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınavı soruları yayınlandı mı?

Ehliyet sınavlarının dördüncüsü ve sonuncusu bugün gerçekleştirildi. MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınavının sona ermesinin ardından sınav girenler adaylar ehliyet sınavı sorularını merak etmeye başladı. Peki, Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınavı soru ve cevapları yayınlandı mı?

Güncellenme: 22:21, 20/10/2018
Ehliyet sınavı sonucu ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınavı soruları yayınlandı mı?

Ehliyet sınavı 4.sü bugün gerçekleştirildi. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4’de İlk yardım, trafik adabı, trafik ve çevre, araç tekniği dersleri olmak üzere 50 sorudan oluşan sınav, 2 saat sürdü. Sınavın sona ermesinin ardından sorular ve cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağı ve sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Ehliyet sınavı soru ve cevapları araştırılmaya başlanana baş konuların başında geliyor. İşte, Ehliyet sınavı hakkında merak edilen soruların yanıtları…

EHLİYET SINAVI CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI MI?

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4, 20 Ekim 2018’de yapıldı. İlk yardım, trafik adabı, trafik ve çevre, araç tekniği dersleri olmak üzere 50 sorudan oluşan sınav, 2 saat sürdü. Sınava ait soru ve cevaplar henüz yayınlanmadı.

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4 sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli değil. Ancak birkaç hafta içinde açıklanacağı tahmin ediliyor.

ehliyet-sinavi_16_9_1539968719

HANGİ DERSTEN KAÇ SORULDU?

Yazılı sınavda adaylara 12 ilk yardım, 23 trafik, 9 motor, 6 trafik adabı olmak üzere toplamda 50 soru sorulur. Sınavda adayların alması gereken baraj puanı ise 70’dir Yazılı sınavda başarılı olup, baraj puanını alan adaylar ikinci aşama olan direksiyon sınavına girmeye hak kazanır.

EHLİYET ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

a. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü kursları için 17 (on yedi) yaşını bitirmiş olmak.
b. B ve G sınıfları için 18 (on sekiz) yaşını bitirmiş olmak.
c. C, D ve E sınıfları için 22 (yirmi iki) yaşını bitirmiş olmak. ( Üniversitelerin sürücü eğitimi veren yüksekokul ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin askerî ihtisas görevleri için subay ve astsubay sınıf okullarında ve uzman Jandarma okullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezun olanlarda bu şart aranmaz.)
ç. A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sınıfı için en az ilkokul düzeyinde eğitim almışolmak.
d. Pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından verilen “sürücü olur” sağlık raporualmış olmak.
e. “Sabıka kaydının olmadığına dair” dilekçeyi kurs müdürlüğüne vermek.
f. Sürücü belgesi süresiz olarak geri alınmamış olmak.
g. Son 6 (altı) ay içinde cepheden çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğrafını Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.
ğ. Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

Yayınlanma Tarihi:09:23,