Sözcü Plus Giriş

HDP’li Atay’a şok protesto

Meclis’teki yemin töreni sırasında alışık olunmayan bir protesto gerçekleşti. HDP Hatay Milletvekili tiyatro sanatçısı Barış Atay’ın ismi anons edilince dinleyici sırasında oturan bir kişi “Yuhhh” diye bağırdı. Atay kürsüye yürürken HDP’li vekiller sıra kapaklarına vurarak “Sayın başkan, atın dışarı” diye protestocunun dışarı çıkarılmasını istediler.

Veli TOPRAK
Güncellenme: 19:20, 07/07/2018

Geçici Başkan Durmuş Yılmaz da, güvenlik görevlilerini vatandaşın dışarı çıkarılması yönünde uyardı. Meclis polisi, protestocu vatandaşı dinleyici locasının dışına aldı. Enes Y. isimli vatandaşın ziyaretçi kimliği alınarak, hangi vekilin misafiri olarak geldiği öğrenilmeye çalışıldı. Protestocu vatandaş polislerin ‘kimin ziyaretçisi olarak geldin?' sorusuna ‘Vekillerin hepsi için geldim' dedi.

Foto: Sözcü - Zekeriya Albayrak

Foto: Sözcü – Zekeriya Albayrak

MECLİS’TE RABİA İŞARETİ

TBMM Genel Kurulunda 27. Dönem Milletvekillerinin Andiçme töreninde oturumu yöneten Durmuş yılmaz dinleyici bölümünde oturan vatandaşları alkışlam ve tezahurat gibi davranışların yasak olduğunu birkaç kez hatırlattı en son AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın and içmesinin ardından dinleyici locasındaki kalabalık bir grup alkışlamaya başladı, Başkan Yılmaz görevlilere seslenerek dinleyicileri dışarı çıkarmasını söyledi bu arada dinleyici bölümündeki perde de görevli tarafından kapatılmaya başladı salonu terk eden bazı vatandaşların Rabia işareti yaptıkları görüldü. Başkan Yılmaz oturuma ara verdi.

Barış Atay'ı yuhalayan Foto: Sözcü

Barış Atay’ı yuhalayan Enes Y.  Foto: Sözcü

 

Yayınlanma Tarihi:18:59,