Sözcü Plus Giriş

2018 Ramazan imsakiyesi: İlk iftara ne kadar kaldı, ilk oruç saat kaçta açılacak? (İl il iftar vakitleri, saatleri)

Ramazan ayının gelmesi ile il il iftar vakitleri merak ediliyor. Haberimizden ilk iftar saat kaçta sorunun yanıtını bulabilirsiniz. İşte oruç tutanların araştırdığı 2018 Diyanet Ramazan imsakiyesi ve il il sahur, imsak ve iftar saatleri...

Güncellenme: 08:19, 17/05/2018
2018 Ramazan imsakiyesi: İlk iftara ne kadar kaldı, ilk oruç saat kaçta açılacak? (İl il iftar vakitleri, saatleri)

Ramazan-ı şerifin gelmesi ile en çok merak edilen konuların başında sahur, imsak ve iftar vakitleri geliyor. oruç ibadetini gerçekleştiren İslam alemi iftara kaç saat kaldı merak ediyor. Sıcak günlere denk gelen 2018 Ramazan ayında iftar saat kaçta yapılacağı orucun kaçta açılacağı merak ediliyor. Haberimizde yer alan Ramazan imsakiyesi ile il il iftar vakitlerine ulaşabilirsiniz.

İL İL İFTAR VAKTİ

İL İL RAMAZAN İMSAKİYESİ

MAHYALAR YAKILDI

 

 

İlginizi Çekebilirİl il namaz vakitleri! Sabah, öğle, ikindi ve akşam ezan vakitleri saat kaçta?İl il namaz vakitleri! Sabah, öğle, ikindi ve akşam ezan vakitleri saat kaçta?

RAMAZAN AYINDA TUTULAN ORUCUN ÖNEMİ

Bakara Suresi’ne göre Kur’an’ın İslam peygamberi Hazreti Muhammed’e (sav) gönderilmesi Ramazan ayında başlamıştır ve bu ay içinde “oruç” tutmak müslümanlara emredilmiştir. İlgili ayet şöyledir:

“O Ramazan ayı ki irşad için, hak ile batılı ayırt eden, hidayet ve deliller halinde bulunan Kur’an onda indirildi. Onun için sizden her kim bu aya erişirse oruç tutsun. Kim de hasta veya yolculukta ise tutamadığı günler sayısınca diğer günlerde kaza etsin. Allah size kolaylık diliyor, zorluk dilemiyor. Bir de o sayıyı tamamlamanızı ve size gösterdiği doğru yol üzere kendisini yüceltmenizi istiyor. Umulur ki, şükredesiniz! ” (Bakara 185)

Bu ay boyunca gündoğumundan önceki alacakaranlık ile günbatımından sonraki alacakaranlık arasında yemek-içmek ve cinsel ilişkide bulunmak Müslümanlara yasak kılınmıştır. Mükellef olan Müslümanların Ramazan orucunu tutması farzdır.

İlginizi ÇekebilirDiyanet açıkladı! Diş fırçalamak orucu bozar mı?Diyanet açıkladı! Diş fırçalamak orucu bozar mı?
Yayınlanma Tarihi:10:28,