İlhan Kesici’den adaylara kritik uyarı

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı adaylarına önemli mesajlar verdi. Kesici adaylara iki önemli konunun gündeme getirilmesi gerektiğini söyleyerek, 'Sayın Cumhurbaşkanı adaylarımızın bu iki konudan başka konuları tartışmaları gereksiz gibidir' açıklamasını yaptı.

İlhan Kesici’den adaylara kritik uyarı

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı adaylarının “genel ekonomi ve dış politika”dan başka konuları tartışmalarının gereksiz olacağı açıklamasını yaptı.

Son dakika.. CHP'li İlhan Kesici milletvekilliği başvurusu yaptı İlginizi Çekebilir Son dakika.. CHP'li İlhan Kesici milletvekilliği başvurusu yaptı

İlhan Kesici, “Ekonomi, faiz, kur: Ne hemen şu tedbir, ne lafı çok uzun vadeye yaymak. Yapılacak iş şudur 1. 3-5 yıl perspektifli bütüncül bir program 2. Bunun içinden bir acil eylem planı 3. Bunun ulusal ve uluslararası platformlarda anlatımı 4. Gerekli dış finansman temini Gerisi boş lafdır” dedi.

ilhan-kesici-twitter-1

GENEL EKONOMİ VE DIŞ POLİTİKA

Kesici, “Allah korusun bütün zamanların en büyük ekonomik daralma ve küçülmesine doğru gidiyoruz. Bunun iki temel bileşeni vardır: Genel ekonomi, ve dış politika ve dış ekonomik ilişkiler. Sayın Cumhurbaşkanı adaylarımızın bu iki konudan başka konuları tartışmaları gereksiz gibidir” diyerek adayları seçim politikaları konusunda uyardı.

ilhan-kesici-twitter2

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...