Sözcü Plus Giriş

İntihar etmek için baz istasyonuna çıktı, gözyaşlarıyla indi

Antalya'nın Kepez ilçesinde, GSM şirketine ait baz istasyonuna çıkan Oktay Ü., polis ekipleri ve bir arkadaşının çabası sonucunda eylemine son vererek aşağı indi. Oktay Ü., aşağı indikten sonra gözyaşı dökerken, toplanan kalabalıktan bazıları ise cep telefonlarıyla sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaptı.

21:57 -

Olay, saat 17.30 sıralarında Kepez ilçesi Göksu Mahallesi’ndeki Hal Caddesi’nde meydana geldi. Bir süredir psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen Oktay Ü., geçen ay hastaneye yattı. Hastanede kaldığı sürede işinden ve kız arkadaşından ayrılan Oktay Ü., iddiaya göre depresyona girdi. Akşam saatlerinde Hal Kavşağı’nda GSM şirketine ait baz istasyonuna çıkan Oktay Ü., intihar edeceğini söyledi.

ANTALYA'DA SEVGİLİSİNDEN VE İŞİNDEN AYRILDIĞI İÇİN BUNALIMA GİRDİĞİ İDDİA EDİLEN GENÇ, 60 METRELİK BAZ İSTASYONU DİREĞİNDE İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDU. GENÇ KADIN, ARKADAŞINI İNTİHARDAN VAZGEÇİRMEK İÇİN UZUN SÜRE UĞRAŞ VERDİ. FOTO:İHA

ANTALYA’DA SEVGİLİSİNDEN VE İŞİNDEN AYRILDIĞI İÇİN BUNALIMA GİRDİĞİ İDDİA EDİLEN GENÇ, 60 METRELİK BAZ İSTASYONU DİREĞİNDE İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDU. GENÇ KADIN, ARKADAŞINI İNTİHARDAN VAZGEÇİRMEK İÇİN UZUN SÜRE UĞRAŞ VERDİ. FOTO:İHA

CANLI YAYIN YAPTILAR

Baz istasyonun en uç noktasına çıkan Oktay Ü.’yü görenler, durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri uzun süre Oktay Ü.’yü aşağı inmesi için ikna etmeye çalıştı. Bu sırada olay yerine gelen Oktay Ü.’nün arkadaşlarından Esen G. de sesini duyurmaya çalıştı. Polis ekiplerinin yönlendirmesiyle Esen G., polis motosikletindeki megafonu kullanarak, “Oktay her şey düzelecek atlama. Hadi in konuşalım” dedi. Olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri de baz istasyonun altında hava yastığı açarak önlem aldı. Bu sırada çevrede toplanan kalabalıktan bazıları cep telefonuyla sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaptı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

ARKADAŞI YANINA ÇIKTI

İkna çalışmaları için bir polis memuru ve itfaiye eri itfaiye merdiveni yardımıyla Oktay Ü.’nün yanına çıktı. Çabaların yetersiz kalması üzerine bu kez arkadaşı Esen G., merdiven aracıyla baz istasyonuna çıktı. Esen G. ve ekiplerin yaklaşık 2 saat süren çabaları sonunda Oktay Ü., aşağı inerek eylemine son verdi. Aşağı indikten sonra ağlayarak arkadaşına sarılan Okay Ü., sağlık kontrolü için ambulansa hastaneye götürüldü.

DHA

resimid_66204671_6620467 resimid_66204681_6620468 resimid_66204701_6620470 resimid_66204771_6620477
Son güncelleme: 22:02 09.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more