Sözcü Plus Giriş

Karamollaoğlu: Türkiye’nin bir çıkışa ve değişikliğe ihtiyacı var

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çıkışına ilişkin "İktidar partisi içinde yaşadığımız problemlere bir çözüm bulamıyor. Ne iktisadi yönden ne dış politikada... Türkiye’nin bir çıkışa ve değişikliğe ihtiyacı var. Biz de bir an önce o değişikliğin olması için acele etmekte fayda var diye düşünüyoruz” diye ifadelerde bulundu.

Güncellenme: 21:41, 17/04/2018

Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısıyla ilgili partisinin kararını açıkladı.

Karamollaoğlu, Bahçeli'nin erken seçim ilgili yaptığı açıklamayı uygun bulduklarını söyleyerek, “Türkiye'nin hakikaten bugünkü şartlarda daha ileriye gitmesi mümkün değil. Yani iktidar partisi, içinde yaşadığımız problemlere bir çözüm bulamıyor. Ne iktisadi yönden ne dış politikada. Bir şaşkınlık içerisinde, bundan dolayı bir erken seçim kararı isabetli olur kanaatindeyiz. Biz zaten bu çalışmalara hazırız. Bu çalışmalar şu anda bir bakıma yürüyor. Ama esas kararı nihayetinde iktidar partisi verecek. Bugün grup toplantısında pek bir ses çıkmamış, oradan bekleyip göreceğiz” dedi.

İlginizi ÇekebilirBahçeli'nin 'erken seçim' çağrısı Ankara'yı karıştırdı | Son dakika haberleriBahçeli'nin 'erken seçim' çağrısı Ankara'yı karıştırdı | Son dakika haberleri

“BU TARİH TABİİ Kİ ÇOK UYGUN BİR TARİH DEĞİL”

Bahçeli'nin verdiği tarihin Kurban Bayramı tatiline denk gelmesini de değerlendiren Karamollaoğlu, “Bu tarih tabii ki çok uygun bir tarih değil. İlla ‘26 Ağustos' dedi diye 26 Ağustos olması gerekmez. Eylül içerisinde Ekim'in içerisinde herhangi bir gün olabilir bizim için. Onlar herhalde kendi aralarında anlaşırlar. Biz de ona göre hazırlıklarımızı zaten yapıyoruz, biraz hızlandıracağız o kadar” diye konuştu.

“KARAR ALINMADAN İTTİFAKI KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL”

artıgerçek’te yer alan haberde; İttifak ile ilgili de gazetecilerin sorularını cevaplandıran Karamollaoğlu şunları kaydetti: “Biz ittifak görüşmelerine falan başlamadık, onu söyleyelim. İttifak ancak seçim sath-ı mailine girdikten, seçim kararı alındıktan sonra bizim yapacağımız temaslarla ortaya çıkar. Şu anda bu kesinleşmedi. Ama ben zaten önümüzdeki haftalar içerisinde hem Kılıçdaroğlu'nu kongreden sonra yeniden seçildi, bir rahatsızlık geçirdi, telefonla ‘geçmiş olsun' demiştim ama bir gitmemiz gerekir aynı zamanda Sayın Akşener de son kongresini yaptı. Ondan dolayı da bir tebrik için gideceğim. Bu konularda belki o zaman gündeme gelebilir ama biz şu anda ülkenin problemleriyle ilgilenmeyi daha uygun ve doğru buluyoruz.”

İlginizi ÇekebilirKılıçdaroğlu: Ana aktörü bir bekleyin o sözcüydüKılıçdaroğlu: Ana aktörü bir bekleyin o sözcüydü

“TÜRKİYE’NİN BİR ÇIKIŞA İHTİYACI VAR”

Halkın gelişmelerden rahatsız olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Özellikle ekonomik yönden çok ciddi problemlerimiz var. Tabii dış politikada da hükümet istikrarlı bir çizgi ortaya koyamadı son zamanlarda. Bir Amerika'ya karşı tavır belirliyor; nasıl olur da siz terör estiren grupları desteklersiniz diye. Ondan sonra gidip o grupların Suriye'yi vurmasını adeta alkışlıyor. Bu kadar şaşkınlık olmaz ki. Nihayetinde İslam âlemine yapılan bir saldırı. İster problemli olduğumuz bir ülkeyle olsun ister başka sebeple olsun bizim böyle bir çıkışı tasvip etmemiz kesinlikle mümkün olmaz. Onun için Türkiye'nin bir çıkışa ve değişikliğe ihtiyacı var. Biz de bir an önce o değişikliğin olması için acele etmekte fayda var diye düşünüyoruz” dedi.

İlginizi ÇekebilirAkşener'den Bahçeli'nin erken seçim çağrısına yanıtAkşener'den Bahçeli'nin erken seçim çağrısına yanıt
Yayınlanma Tarihi:20:15,