Sözcü Plus Giriş

KPSS ortöğretim tercihleri | ÖSYM KPSS tercih klavuzunu açıkladı mı?

ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Memur olmak isteyenler puanları ve alım yapılacak kadroları göz önünde bulundurarak tercihlerini yapacak. ÖSYM her sene güncel bir tercih klavuzu yayınlıyor. Peki ÖSYM KPSS tercih klavuzunu açıkladı mı? KPSS ortöğretim tercihleri ne zaman yapılacak? İşte KPSS ile ilgili son gelişmeler...

19:59 -
KPSS ortöğretim tercihleri | ÖSYM KPSS tercih klavuzunu açıkladı mı?

Kamu personeli olmak için KPSS’ye giren adaylar sınav sonuçlarını öğrendi, şimdi sırada tercih işlemleri var. ÖSYM’nin bugünlerde KPSS ortaöğretim tercih klavuzunu ve tercih işlemleri tarihlerini açıklaması bekleniyor. Öte yandan ÖSYM 2019 sınav takvimini de açıkladı. KPSS ortaöğretim tercih klavuzu ve tarihleri açıklanır açıklanmaz haberimizde olacak.

2019 ÖSYM SINAV TAKVİMİ

YERLEŞTİRMELER NASIL YAPILIYOR?

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacak.

İLGİLİ HABER2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman? DHBT sınavına kimler katılabilir?2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman? DHBT sınavına kimler katılabilir?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more