2018 kurban fiyatları belli oldu! Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün tatil olacak?

Aileleri ile Kurban Bayramı'nı kutlamak isteyenler tatil ne zaman başlayacak merak ediyor. Tatil yapmak isteyenler de olanlarını şekillendirmek için Kurban Bayramı tarihini merak ediyor. Peki kurban fiyatları ne kadar oldu? İşte Kurban Bayramı tatili hakkında detaylar ve büyükbaş, küçükbaş kurbanlık fiyatları...

2018 kurban fiyatları belli oldu! Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün tatil olacak?

Kurban Bayramı’nın 2018 yılında yaz mevsimine ve hafta içine denk gelmesi vatandaşların yüzünü güldürecek. İslam alemi Allah’a yakınlaşmak ve kurban ibadetini gerçekleştirmek için Kurban Bayramı’nın bekliyor. 2018’de Kurban Bayramı 21 Ağustos Salı günü idrak edilecek. Arefe günü, 20 Ağustos Pazartesi’ye denk geldiği için Kurban Bayramı tatilinin 9 gün yapılması bekleniyor.

2018 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı bu sene 20 Ağustos Pazartesi (Arefe günü) başlayacak 24 Ağustos Cuma sona erecek. Kurban Bayramı'nın 9 gün olması için idari izin gerekiyor. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu'nun açıklama yapması bekleniyor. Öte yandan hafta sonları da eklenince tam 9 gün tatil yapılması öngörülüyor.

2018 YILINDA YAPILACAK RESMİ TATİLLER LİSTESİ

– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

– 24 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün (Cuma günü) resmi tatil

– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü)

DİYANET KURBAN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2018 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini açıkladı. Yurt içi kesim bedeli bu yıl değişmezken yurt dışı kesim bedeli 25 TL arttı.

2018 KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki hayvan pazarında, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hareketlilik yaşanıyor.

Besiciler, emeklerinin karşılığını alabilmek umuduyla günün ilk ışıklarıyla Çubuk-Şabanözü Yolu üzerindeki hayvan pazarının yolunu tutuyor. Burada kurbanlıkları araçlardan indiren besiciler, pazar esnafı ve alıcılarla kıyasıya pazarlığa tutuşuyor. Kurbanlık almak için pazara gelen vatandaşlar ise hayvanların sağlık durumunu titizlikle inceledikten sonra fiyat için sıkı bir pazarlığa giriyor.

kurban2-iha

Canlı hayvan pazarında, küçükbaşlar 700, büyükbaşlar ise 6 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Akif Topçu ve Zabıta Müdürü Ahmet Karakuş ile canlı hayvan pazarına giderek, kurban almak isteyen vatandaş ve besicilerle görüştü.

Acehan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni hayvan pazarındayoğunluğun her geçen gün arttığını, hem alıcının hem de satıcının memnun olduğunu söyledi.

Okullar ne zaman açılacak? 2018 yaz tatili ne zaman bitecek? İşte 2018-2019 eğitim yılının başlama tarihi İlginizi Çekebilir Okullar ne zaman açılacak? 2018 yaz tatili ne zaman bitecek? İşte 2018-2019 eğitim yılının başlama tarihi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...