Meteoroloji uyarmıştı: İstanbul’u kara bulutlar sardı

İstanbul'a öğle saatlerinden sonra yağış uyarısı yapılmıştı. Şu anda İstanbul'un bir çok ilçesinde hava karardı ve beklenen etkili yağış geldi. Yağışların aralıklarla 3-4 gün süreceği tahmin ediliyor. İşte İstanbul ve tüm Türkiye'nin 5 günlük haritalı hava tahminleri

Meteoroloji uyarmıştı: İstanbul’u kara bulutlar sardı

Meteoroloji’den İstanbul için şiddetli yağış uyarısı sabah saatlerinde geldi! Yapılan uyarıda yağışların; öğleden sonra İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı bilgisi verildi. Bulutların an itibarı ile arttığı da gözlemleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu ve su hortumuna karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

14:30’DA YAĞIŞ BAŞLADI

İstanbul’da önce kara bulutlar görüldü ardından da sağanak yağmur başladı. Kentte Şişli üzerinde saat 14.30 civarında hava bir anda karardı. Ara ara gök gürültüsü duyulurken bir süre sonra sağanak yağmur başladı.
hava-durumu

İstanbul'da bugün saat saat hava durumu

istanbulda-saatlik-tahmin


ISTANBUL 31 derece

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
hava-durumu-istanbul


BURSA 32 derece

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


EDIRNE 33 derece

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


KOCAELI 30 derece

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.


İSTANBUL'UN 5 GÜNLÜK HAVA HARİTASI

 

istanbul-5-gunluk

 

TÜM YURTTA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara ve Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kars, Ardahan, Erzurum'un kuzey ilçeleri ve Doğu Akdeniz Toroslar Mevkii'nin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI:

Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.


TÜRKİYE'NİN 5 GÜNLÜK HAVA HARİTASI

5gunluk-hava-haritasi-18-temmuz

 

RÜZGAR:

Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.


UYARILAR


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; öğle saatlerinde İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu ve hortum) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


BUGÜN TÜRKİYE'DE HAVA DURUMU

18-temmuz-hava-durumu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...