Sözcü Plus Giriş

Mustafa Tuna’dan bir Gökçek iptali daha

Melih Gökçek’in izlerini silen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, bu kez de Gökçek döneminde yapılan hafriyat ve otopark ihalelerini iptal etti.

Deniz AYHAN
13:27 -
Mustafa Tuna’dan bir Gökçek iptali daha

Hafriyat ve otopark ihalelerinden gelen paralar, Gökçek'in onursal başkanı olduğu Osmanlıspor ile Keçiörengücü ve Bugsaş’a gidiyordu. İptal sonrası, başkentteki otoparklar 25 yıllık süreyle belediye şirketi Beltaş ve ANPARK’a devredilecek. İhaleleri daha önce ANFA yapıp, 3. şahıslara devretmişti. Tuna'nın Genel Müdürünü de değiştirdiği ANFA personeli, Gökçek döneminde zorla Osmanlıspor maçlarına götürülüyordu.

İLGİLİ HABERMelih Gökçek'in 'müzik yasağı' kaldırıldı!Melih Gökçek'in 'müzik yasağı' kaldırıldı!

İLK KARAR İHALELER İÇİN

Yılın ilk Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kentteki otoparklar ve hafriyatlarla ilgili önemli kararlar alındı. Hukuk ve Tarifeler Komisyonu tarafından hazırlanan ve belediye meclisine sunulan raporda, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ANFA’ya verilen Mavi Göl, Mogan ve Göksu’daki otoparkların tamamının 3. şahıslara kiralandığı belirtildi.

İLGİLİ HABERTuna, Gökçek'in sağ kolunu görevden aldı!Tuna, Gökçek'in sağ kolunu görevden aldı!

Bu otoparkları işleten kişiler ve vatandaşlar arasında sürekli sorunlar yaşandığı ve şikayetler geldiği belirtilen raporda, otoparklarda çalışan personelin kılık, kıyafet ve davranışlarının uygun olmadığı, otopark fişi verilmediği, engelli vatandaşlara zorluk çıkarıldığına dikkat çekildi. Büyükşehir Belediye Meclisi de ANFA ile olan 25 yıllık otopark protokolünü iptal etti. Yetkinin ANFA’dan alınmasının ardından başkentteki otoparklar, 25 yıllık süreyle belediye şirketi Beltaş'a devredilecek.

İLGİLİ HABERBir isim daha gitti! 14 yıldır Gökçek'in yanındaydıBir isim daha gitti! 14 yıldır Gökçek'in yanındaydı

ZORLA MAÇA

Hafriyatlarla ilgili alınan kararda ise 29 yıllık süre ve aylık 30 bin TL bedelle ANFA’ya kiralanan hafriyat toprağı, inşaat ve yıkım atıkları depolama ve geri kazanım sahaları işletme işinin de, iptali benimsendi. İptal gerekçesi olarak döküm sahalarına ağaçlandırma yapılmaması, geri kazanım tesislerinin kurulmaması, meralara hafriyat atığının dökülmesi ve gerekli denetimlerin yapılmaması gösterildi.

İLGİLİ HABERMelih Gökçek'in dinozorları söküldü!Melih Gökçek'in dinozorları söküldü!

Otopark işletme yetkisi iptal edilen ve Belediye kurumları ile park ve bahçelerin de güvenliğini sağlayan belediye şirketi ANFA Güvenlik çalışanlarının, eski Başkan Gökçek tarafından siyasi işlerde kullandığı ortaya çıkmıştı. Tuna'nın Genel Müdürünü de değiştirdiği ANFA personeli, Gökçek döneminde zorla, Onursal Başkanlığını Melih Gökçek’in kurucu başkanlığına ise oğlu Ahmet Gökçek’in yaptığı Osmanlıspor maçlarına götürülüyordu. Gökçek’in istifa etmesinin ardından Osmanlıspor’un maçlarını izleyen taraftar sayısı da yüzde 90 oranında azaldı.

İLGİLİ HABERMelih Gökçek'in futbolcu heykelleri de kaldırıldıMelih Gökçek'in futbolcu heykelleri de kaldırıldı
Son güncelleme: 16:33 10.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more