Sözcü Plus Giriş

PTT personel alımı ne zaman gerçekleşecek? PTT personel alımı için dikkat çeken açıklama…

PTT personel alımı açıklaması dikkat çekti. PTT kadrolarında görev almak isteyenler gündemdeki PTT personel alımı detaylarını araştırıyor. PTT personel alımı başvuruları günler önce başlaması gerekirken ani bir kararla ertelendi. PTT personel alımı konusunda resmi açıklama geldi. Peki PTT personel alımı hangi alanlara yapılacak?

12:10 -
PTT personel alımı ne zaman gerçekleşecek? PTT personel alımı için dikkat çeken açıklama…

PTT personel alımı için heyecan dolu bekleyiş erteleme haberiyle yarıda kaldı. PTT personel alımı ne zaman başlayacak sorusunun cevabı ertelendı. Normalde aralık ayının ortasında başlayacak olan ve sonunda bitecek olan başvurular bilinmeyen bir tarihe ertelendi.

PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

PTT tarafından yapılan açıklamada 1100 personel alımı yapılacağı vurgulandı. Söz konusu personel alımları kapsamında zırhlı aracın güvenliğini sağlayacak olan güvenlik görevlisi kadrosu için lise operasyon görevlisi kadrosu için başvuru yapacak olan adaylarda ise ortaokul mezunu olma şartı bulunmaktadır.

PTTPAL tarafından gelecek yıl 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle ülke çapında PTT merkez, şube ve ATM’lerine hizmet vermeyi ve Merkez Bankası ile yapılan protokol doğrultusunda 24 merkezde madeni para konsinye depolarını işletmek amaçlanmaktadır.

PTT HANGİ ALANLARDA PERSONEL ALACAK?

Haziran ayında kurulan PTTPAL tarafından her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verilecektir. Ayrıca şirket tarafından yıl sonuna kadar 6 nakit merkezi kurulacaktır. Bu nakit merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana illerinde kurulacaktır.

ptt sözcü ile ilgili görsel sonucu

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BELİRSİZ TARİHE ERTELENDİ

“PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, yüzde 100 PTT A.Ş. İştiraki olarak nakit taşıma hizmetleri (banka ve finans kurumları, kuyumculuk ve mücevherat, perakende zincirleri, kamukurumları, eğlence ve spor aktivite şirketleri vb.), nakit işleme hizmetleri (banknot işleme, madeni para işleme, ATM nakit hazırlama ve kasalama), ATM hizmetleri (nakit ikmal ve nakit zarf toplama, diğer teknik ve operasyonel hizmetler), değerli kargo lojistik hizmetleri kapsamında para ve değerli taşların taşınması ve pazarlanmasına yönelik faaliyet yürütmek üzere kurulmuştur.

Yürütmekte olduğumuz ve kısa vadede gerçekleştireceğimiz projelere yönelik acil insan kaynağı ihtiyacına binaen iş ilanına çıkılmıştır ancak yeni faaliyete geçen İştirak Şirketimizin yapılanma, şubeleşme ve yatırım süreçlerini planlama aşaması devam etmekte olduğundan personel alımına ilişkin söz konusu ilan geçici bir süreliğine ertelenmiştir.

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’nin bundan sonra yapacağı işe alımlarda, süreçlerin İştirak Şirketimizin vermiş olduğu ilan ve kanallar üzerinden takip edilmesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Son güncelleme: android-time 14:52 28.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more