Sözcü Plus Giriş

Bakan Çavuşoğlu: Ege deniziyle ilgili konuyu MGK’ya taşıyacağız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Meclis'teki konuşmasında, "Ege deniziyle ilgili konuyu Milli Güvenlik Kuruluna taşıyacağız" dedi. Çavuşoğlu ayrıca Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak "Uluslararası soruştuma şart" ifadelerini kullandı.

20:43 -
Bakan Çavuşoğlu: Ege deniziyle ilgili konuyu MGK’ya taşıyacağız

Ege denizinde Yunanistan ile yaşanan karasuları sorununa Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da değindi. Meclis’te gerçekleştirdiği konuşmasında dış politikada yaşanan güncel olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, Ege denizinde komşu Yunanistan ile yaşanan karasuları sorununu Milli Güvenlik Kuruluna taşıyacağını açıkladı.

KAŞIKÇI HAKKINDA

Çavuşoğlu ayrıca İstanbul’daki Suudi Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak da, “Artık uluslararası soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz. Delilleri görmek isteyenlere gösterdik, blöf yapmıyoruz. Ne olursa olsun açıklığa kavuşması için ne gerekiyorsa yapacağız. İlk başlarda şimdilik biz Suudi Arabistan ile bir çalışma grubu kurduk, şu anda uluslararası mahkemeye götürmeyi düşünmüyoruz dedik ama şu bulunduğumuz aşamada da artık uluslararası bir soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz. Ne olursa olsun biz bu cinayetin tüm yönleriyle açıklığa kavuşması için ne gerekiyorsa yapacağız. Kapatmaya çalışmak, anlaşmaya çalışmak olmaz. Türkiye herhangi bir blöf yapmıyor. Türkiye’nin elinde ne varsa uluslararası toplumla paylaşmamız lazım” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERYunanistan'dan skandal karasuları açıklamasıYunanistan'dan skandal karasuları açıklaması

 

Son güncelleme: 15:27 24.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more