Reklamsız Sözcü

Bolu’da korkutan deprem

Gece yarısı Bolu merkezde meydana gelen 4,7 büyüklüğünde deprem vatandaşlar arasında panik yaşanmasına neden oldu. Depremle ilgili açıklama yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, şu ana kadar kendilerine gelen herhangi bir can yada mal kaybı olmadığını söyledi. Deprem, Zonguldak'ta da hissedildi.

00:30 -
Bolu’da korkutan deprem

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Merkezi Enstitüsü verilerine göre Bolu’da 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi.

İLGİLİ HABERPapua Yeni Gine'de 6.5 büyüklüğünde depremPapua Yeni Gine'de 6.5 büyüklüğünde deprem

Merkez üssü Bolu’nun Yeşilcele mevkisi olarak belirlenen orta şiddette deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerde de hissedildi. 4.7 şiddetindeki deprem nedeniyle Bolu’da vatandaşlar sokağa döküldü.

DHA

DHA

Bolu Valisi Aydın Baruş: Herhangi bir can kaybı yaşanmadı

Bolu'da, saat 00.16 sıralarında meydana gelen 4.7 şiddetindeki depremle ilgili açıklama yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, şu ana kadar kendilerine gelen herhangi bir can yada mal kaybı olmadığını söyledi

Vali Baruş, vatandaşların bir müddet daha açık alanlarda kalmasını istediklerini belirterek, “Çok şükür şu anda kadar gerek 112 Acil servislerimize, gerek jandarmamıza, emniyetimize ve AFAD ekiplerimize intikal eden olumsuz bir durum yok. Herhangi bir yaralımız can kaybımız ve maddi hasar tespitimiz yok. Tabi ki bu şiddetli sarsıntıların ardından artçı sarsıntılar gelmeye devam ediyor. AFAD'tan aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 11 artçı sarsıntı oldu. Bunların şiddeti 1 ile 2 şiddeti arasında değişiyor. Gözlemlediğimiz kadarıyla artçı sarsıntılar şiddetini yavaş yavaş kaybetti. Şu anda vatandaşlarımız bu şiddetli sarsıntının ardından açık alanlara çıktılar. Şu an itibariyle vatandaşlarımızdan bir müddet daha açık alanlarda kalmalarını rica ediyoruz. İnşallah bu sarsıntıları herhangi bir can kaybı, mal kaybı olmadan atlatmış olacağız. Ben tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. İnşallah böyle sıkıntılı durumları bir daha yaşamayız” dedi.

DHA

DHA

DEPREM ZONGULDAK’TA DA HİSSEDİLDİ

Merkez üssü Bolu Yeşilçele köyü olan 4.7 büyüklüğündeki deprem, Zonguldak’ta hissedildi. Hasara neden olmayan deprem nedeniyle panik yaşayan bazı vatandaşlar sokaklara çıktı. Ereğli ilçesinde bazı mahallelerde halk, bir süre sokakta ve araçlarında bekledikten sonra evlerine geri döndü.

AJANSLAR

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 13:14 22.04.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more