CHP’li muhaliflerden kurultay açıklaması

CHP'li Yaşar Tüzün olağanüstü kurultay için yeterli olan 623 imzanın toplandığını açıkladı. Tüzün, "Görmek İsteyen MYK üyemiz 'yarın saat 11.00’e kadar' değil istediği saatte imzaları görebilir" dedi. Bu açıklamanın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Partimiz ciddi zarar görüyor. Algı yaratarak CHP'de süreçler yürütülmez" açıklamasını yaptı.

CHP’li muhaliflerden kurultay açıklaması

CHP milletvekili Yaşar Tüzün yaptığı son dakika açıklamasında, “Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı MYK üyeleri isterlerse görebilir” dedi.

Kadıköy ve Adalar'dan sonra Bergama da 'olağanüstü kurultay' dedi İlginizi Çekebilir Kadıköy ve Adalar'dan sonra Bergama da 'olağanüstü kurultay' dedi

“İSTEDİĞİ SAATTE İMZALARI GÖREBİLİR”

Tüzün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Olağanüstü Kurultay için gerekli olan yeter sayıda imza an itibariyle toplanmıştır. İmza toplama süresinin bitimi olan Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar imza almaya devam edeceğiz. Görmek İsteyen MYK üyemiz “yarın saat 11.00'e kadar” değil istediği saatte imzaları görebilir” ifadelerini kullandı.

chp

GENEL MERKEZDEN JET YANIT

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, sosyal medya üzerinden olağanüstü kurultay süreci ve imza tartışmalarının yürütülmesinin son derece yanlış olduğunu belirterek, “Partimiz ciddi zarar görüyor. Algı yaratarak CHP’de süreçler yürütülmez” dedi.

Erkek, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün olağanüstü kurultay için gerekli imzanın toplandığına ilişkin açıklamasını, basın mensuplarına değerlendirdi.

CHP kurultay delegelerinin, “Değişim ve Umut Kurultayı” adı altında olağanüstü kurultay talebiyle noter kanalıyla başlattıkları imza sürecinin, sosyal medya üzerinden yürütülmesini eleştiren Erkek, bunun partiye zarar verdiğini söyledi.

“İNCELERİZ”

“Eğer gerçekten yeterli imza bulunmuşsa, Genel Merkeze sunarlar ve inceleriz” diyen Erkek, imzaların inceleneceği ve sunulacağı yerin CHP Genel Merkezi olduğunu belirtti. Erkek, imzaların son gün de gelse inceleneceğini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, şunları kaydetti:

“Sosyal medya üzerinden olağanüstü kurultay süreci ve imza tartışmalarının yürütülmesi son derece yanlış, partimiz ciddi zarar görüyor. İmzalar toplanmışsa gereği yapılır. Algı yaratarak CHP’de süreçler yürütülmez. Sosyal medya üzerinden imzaların yarıştırılması yanlış. Bu konular sosyal medya üzerinden tartışılmaz. İmzalar parti dışında bir yerde incelenmez. Samimilerse getirip incelenir, gereği yapılır.”

CHP tüzüğüne göre seçimli olağanüstü kurultay için toplam delegelerin yarısının noterli imzası gerekiyor. Muhalifler bu sayının yaklaşık 625 olduğunu belirtiyor. AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...