Sözcü Plus Giriş

Suudi Başkonsolosun konutunda arama yok

Önceki gün Suudi Başkonsolosluğu'nda gerçekleştirilen aramalardan sonra Türk polisi Suudi Başkonsolos Muhammed El Katibi'nin konutunda da arama yapmak için konutun önünde güvenlik önlemleri aldı. Ekiplerin konuta giriş yapmak için Suudi yetkilileri beklediği bildirilirken ilerleyen saatlerde yetkililer aramanın yapılmayacağını açıkladı.

17:52 -
Suudi Başkonsolosun konutunda arama yok

HABER: FATMA VURGUN – SEDA ÖNCELER

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı soruşturmasında, yoğun cinayet şüphesi nedeniyle gerçekleştirilen aramalar Başkonsolosluk binasının ardından Başkonsolosun kaldığı konutta da devam edecekti. Ancak Suudi yetkililerle yaşanan anlaşmazlık sonucu aramalar ertelendi.

 

Türk polisi arama öncesi konut etrafında yoğun güvenlik önlemleri almıştı.

Polis konut etrafını kontrol etmek için demir bariyetler getirdi. FOTO: SÖZCÜ - FATMA VURGUN

Polis konut etrafını kontrol etmek için demir bariyetler getirdi. FOTO: SÖZCÜ – FATMA VURGUN – SEDA ÖNCELER

Olay yeri inceleme ekiplerinin araçları ve polis ekipleri konutun bulunduğu yere ulaşarak Suudi yetkilileri beklemeye başladı. Ancak Suudi yetkililer konsoloslukta yapılan aramanın bir benzerinin konutta yapılmasına izin vermediği iddia edildi.

Konutun bulunduğu sokak sivil trafiğine kapatıldı. FOTO: SÖZCÜ - FATMA VURGUN

Konutun bulunduğu sokak sivil trafiğine kapatıldı. FOTO: SÖZCÜ – FATMA VURGUN – SEDA ÖNCELER

MOR IŞIK İÇİN ZİFİRİ KARANLIK OLMASI GEREKİYOR

Polis aramaların geç saatlere kalmasına sebep olarak kan izi aramada kullanılan mor ışık (luminol) denilen kimyasalla arama yapılacak olmasını gösterdi. Bu arama için etrafın zifiri karanlık olması gerektiği ifade edildi.

 

 

İLGİLİ HABERSon dakika... Suudi Başkonsolos ülkesine döndüSon dakika... Suudi Başkonsolos ülkesine döndüİLGİLİ HABERAmerikalı senatörden Suudi Prens Selman için sert sözlerAmerikalı senatörden Suudi Prens Selman için sert sözlerİLGİLİ HABERSon dakika! Cemal Kaşıkçı'yla ilgili flaş iddia: Öldürüldüğüne dair kanıt bulunduSon dakika! Cemal Kaşıkçı'yla ilgili flaş iddia: Öldürüldüğüne dair kanıt bulundu
Son güncelleme: android-time 00:04 17.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more